Partner serwisu
13 kwietnia 2015

T. Pietrucha: Biotechnologia w Polsce jest w wieku niemowlęcym

Kategoria: Z życia branży

– Biotechnologia w Polsce jest w wieku niemowlęcym. Aby się rozwinęła, potrzeba dużo start-upów. Firmy już obecne na rynku nie są w stanie wchłonąć wszystkich absolwentów tego kierunku. Jedynym sposobem zapewnienia im pracy w zawodzie jest stworzenie warunków do rozwijania własnych przedsięwzięć – te słowa prof. Tadeusza Pietruchy (organizatora BioForum) sprzed roku, wyznaczyły tematykę tegorocznej edycji tego wydarzenia.

 

T. Pietrucha: Biotechnologia w Polsce jest w wieku niemowlęcym

Franklin Pitcher Johnson jr. założyciel wielu firm, również typu venture capital wypunktuje biznesowy potencjał Polski. Wskaże coś, czego na co dzień większość Polaków nie zauważa – realną wartość Polski na rynkach światowych. BioForum przybliży również warunki współpracy biznesowej między Polską a Saksonią czy Ameryką Południową. Richard Brown przedstawi światowe zapotrzebowanie na leki biotechnologiczne. Kiedy po wykładzie dowiemy się, że jest ono największe od lat, z przyjemnością wykorzystamy zdobyte poprzedniego dnia wiedzę i umiejętności nadawania projektom naukowym komercjalnego charakteru oraz zakładania startapów (łącznie z pozyskiwaniem funduszy i sztuką przetrwania na rynku).

Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję, spotkać się ramię w ramię ze swoimi przyszłymi pracodawcami. Z ust liderów najbardziej wpływowych firm biotechnologicznych w Polsce będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ten, kto za kilka lat widzi siebie w roli pracodawcy, a nie pracownika, zainspiruje się studenckimi startupami. Zarówno tymi początkującymi, jak i tymi, które startupem już dawno nie są – są sprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwem. Aby inspirację przekuć w działanie zaprosiliśmy również eksperta, który doradzi gdzie pozyskiwać fundusze na realizację naukowo-biznesowych marzeń. Założyciele Spiruu i Face Controller podzielą się z nami swoim doświadczeniem.

Unikalna, targowa formuła konferencji pozwoli na bezpośredni kontakt naukowców z przedstawicielami przemysłu (kilkadziesiąt wystawców z branży life science).

Impreza jest słusznie kojarzona z innowacyjnym biobiznesem opartym na osiągnięciach naukowych. W tym roku organizatorzy postanowili nadać jej dodatkową wartość poprzez warsztaty dla studentów i naukowców.

Dodatkowe informacje dotyczące największych targów biobiznesu w Europie Środkowej, znajdą Państwo na naszej stronie http://cebioforum.com/

Źródło: BioForum

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ