Partner serwisu
14 lutego 2024

DERCOS od VICHY – apteczny szampon do walki z łupieżem

Kategoria: Kosmetyki

Vichy, jako marka odpowiedzialna społecznie i kierująca się zasadami zrównoważonego rozwoju, stale szuka sposobów na redukcję odpadów i zmniejszanie swojego wpływu na środowisko naturalne. Tym razem wprowadziła na rynek swój sztandarowy szampon przeciwłupieżowy DERCOS, w nowym, ekonomicznym opakowaniu uzupełniającym o pojemności 500 ml. Nowe opakowanie uzupełniające oferuje zatem konsumentom, poza potwierdzoną badaniami wysoką skutecznością w zwalczaniu łupieżu, także mniejsze zużycie plastiku oraz oszczędność.

DERCOS od VICHY – apteczny szampon do walki z łupieżem

Zakup ekonomicznego opakowania uzupełniającego typu refill to o 77%mniejsze zużycie plastiku w porównaniu do butelki [1].  

Dodatkowo, kupując przeciwłupieżowy szampon DERCOS we wspomnianym, nowym opakowaniu otrzymujemy do 110 ml produktu gratis, w porównaniu do zakupu dużej butelki [2].

Szampon przeciwłupieżowy DERCOS od VICHY ma udokumentowaną klinicznie skuteczność i eliminuje do 100% widocznego łupieżu już po pierwszym użyciu [3]. Ponadto badania kliniczne wykazały skuteczność szamponu przeciwłupieżowego DERCOS w kontroli rozwoju kluczowych drobnoustrojów i przywracaniu równowagi mikrobiomu skóry głowy już po 4 tygodniach stosowania [4].

Etiologia łupieżu

Z danych medycznych wynika, że nawet 50% ludzi, na jakimś etapie swojego życia, doświadczy łupieżu [5]. Objawia się on nadmiernym i przyspieszonym złuszczaniem się skóry głowy, któremu często towarzyszy także świąd. Co istotne, pacjenci z tendencjami do łupieżu skarżą się, że ma on charakter nawracający, stąd ich potrzeba, by mieć pod ręką skuteczny produkt o potwierdzonym dermatologicznie działaniu i wysokich parametrach bezpieczeństwa.

Łupież może być spowodowany wieloma czynnikami. Za najczęstszy uznawana jest proliferacja naskórka, czyli przyspieszony cykl wzrostu komórek tkankowych, który z 28 dni może skrócić się nawet do 7. Za powstanie łupieżu odpowiadają także grzyby z gatunku Malessezia furfur [6], a do czynników sprzyjających ich rozrostowi należą zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, a także błędy higieniczne: zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie skóry głowy, czy też nadużywanie kosmetyków do stylizacji fryzur. W okresie jesienno-zimowym noszenie nakryć głowy również sprzyja powstawaniu bądź nasilaniu się łupieżu.

Zaburzenia mikrobiomu skóry głowy

Jednym z kluczowych czynników odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu jest zaburzenie mikrobiomu skóry głowy. Określenie „mikrobiom” do słownika medycznego wprowadził w 2001 roku laureat nagrody Nobla – Joshua Lederberg, określając nim zbiór genomów wszystkich drobnoustrojów (komensalnych, symbiotycznych i chorobotwórczych) zasiedlających organizm człowieka. Skóra głowy, ze względu na panujące na niej warunki: wysoką wilgotność, wyższą temperaturę oraz wydzielanie się sebum stanowiącego doskonałą pożywkę dla bakterii i grzybów, ma największe ich zagęszczenie, z czego połowę stanowią drożdżaki z gatunku Malassezia. Skóra głowy jest zdrowa i odporna na łupież wtedy, gdy bakterie i grzyby mikrobiomu pozostają w odpowiedniej proporcji względem siebie. To z tego względu potwierdzona badaniami klinicznymi skuteczność szamponu przeciwłupieżowego DERCOS w zakresie utrzymywania mikrobiomu skóry głowy w równowadze, jest szczególnie ważna dla osób, które z łupieżem powracającym zmagają się od lat.

Gdzie można kupić szampon DERCOS?

Szampon przeciwłupieżowy DERCOS oraz ekonomiczne opakowania uzupełniające można kupić w aptekach oraz między innymi na platformie Gemini.pl i w drogerii Super-Pharm.

Więcej informacji na temat produktów https://www.vichy.pl/artykul/opakowania-uzupelniajace-refill/a88807.aspx.

[1] W porównaniu do butelki tego szamponu 200 ml..

[2] W porównaniu do ceny rekomendowanej tego szamponu w butelce 390 ml.

[3] Test samooceny wśród 262 osób przy regularnym stosowaniu szamponu przez 2 tygodnie.

[4] Badanie kliniczne, 45 osób stosujących 3x w tygodniu, zdjęcia odpowiadają równoważnym wynikom oceny łupieżu tłustego.

[5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3129121/

[6] D. Wcisło-Dziadecka, Choroby złuszczające i swędzące owłosionej skóry głowy [w:] Choroby włosów i skóry owłosionej, pod red. L. Brzezińskiej- Wcisło, Poznań 2015, s. 215-221.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ