Partner serwisu
14 lutego 2024

Jak monohydrat kreatyny rewolucjonizuje rynek suplementów dla sportowców?

Kategoria: Aktualności

Liczne badania analizujące właściwości kreatyny wskazują, że wpływa ona korzystnie na odbudowę tkanek. Ma to ścisły związek z regeneracją mięśni uszkodzonych w wyniku intensywnego wysiłku (np. treningu). Monohydrat kreatyny to jeden z najlepszych suplementów stosowanych na budowę masy mięśniowej i poprawę warunków siłowych. Kiedy brać kreatynę monohydrat? Sprawdź, które kanały sprzedaży monohydratu kreatyny odnotują największe wzrosty?

Jak monohydrat kreatyny rewolucjonizuje rynek suplementów dla sportowców?

Podstawy monohydratu kreatyny

Stosując kreatynę, osoba poddawana wysiłkowi szybciej odzyskuje pełnię sił, dzięki czemu treningi mogą być dłuższe i intensywniejsze. Związki kreatyny są istotne z punktu widzenia przemiany materii oraz innych procesów zachodzących w tkankach mięśniowych. Innymi słowy, regularne przyjmowania monohydratu kreatyny zwiększa ilości ATP (adenozynotrifosforan – podstawowa cząsteczka przenosząca energię), powodując stopniowe zwiększenie masy mięśniowej przy ograniczeniu poziomu odkładającej się tkanki tłuszczowej.

Cząsteczki ATP są jedynymi związkami, mogącymi zasilić energetycznie mięśnie człowieka, które są wysycone kreatyną tylko w około 80%. Na skutek suplementacji można – a w niektórych przypadkach nawet trzeba – zwiększyć jej zasoby o dodatkowe 20 do 40%.

Czytaj tu, aby dowiedzieć się więcej.

Monohydrat kreatyny na rynku suplementów

Efektywność, skuteczność i dostępność stawiają monohydrat kreatyny w czołówce suplementów najchętniej nabywanych przez sportowców i kulturystów, przy czym należy zauważyć, że głównymi odbiorcami produktu są osoby profesjonalnie zajmujące się sportami siłowymi. Dla porządku przypomnijmy, że rynek odżywek dla sportowców obejmuje trzy podstawowe podgrupy sklasyfikowane przez domy badawcze:

  • Suplementy, takie jak odżywki białkowe, kreatyna czy aminokwasy;
  • Żywność dla sportowców;
  • Napoje dla sportowców.

Globalny wzrost dochodów oraz urbanizacja, przekładają się na rosnącą świadomość w zakresie aktywności fizycznej i zdrowia, co w efekcie sprawia, że także sportowcy rekreacyjnie nader chętnie wspomagają się kreatyną.

Korzyści biznesowe związane z monohydratem kreatyny

Powyższe wnioski pozwalają patrzeć w przyszłość rynku pozaaptecznego obrotu lekami i suplementami diety z dużym optymizmem. Interesujących informacji dostarcza porównanie sytuacji w latach ubiegłych z prognozą na najbliższy okres.

Mianowicie, w 2019 roku rynek odżywek, w tym suplementów diety dla sportowców osiągnął wartość 21,6 mld dolarów w skali globalnej. Trzy lata później poziom ten sięgnął już 23,2 mld dolarów, by do 2027 roku osiągnąć pułap wysokość 31 mld dolarów. Oznacza to CAGR 2020-2027 na poziomie 8,9 procent. W podobnym kontekście należy rozpatrywać systematyczny wzrost sprzedaży kreatyny, uznawanej – jak już wspomnieliśmy – za jeden z najskuteczniejszych środków wspomagających rozwój organizmu ludzkiego.

Wyzwania i przyszłość monohydratu kreatyny na rynku

Niewątpliwie przed producentami i dystrybutorami leżą wyzwania dotyczące usprawnienia kanałów sprzedaży i informacji. Obecnie głównymi dostawcami monohydratu kreatyny w Polsce są siłownie i kluby fitness. Najczęściej konsumentami suplementów opartych na kreatynie są mężczyźni do 34 roku życia, zamieszkali w małych i średnich miastach, legitymujący się podstawowym i zawodowym wykształceniem.

W dużych miastach istotną funkcję pełnią specjalistyczne sklepy stacjonarne obsługujące około jedną trzecią użytkowników. A jak na tym tle prezentują się kanały sprzedaży online? Eksperci PMR wskazują sklepy internetowe jako jedyne źródło, które odnotuje największy wzrost sprzedaży pośród wcześniej wymienionych.

Choć w najbliższych latach kluby fitness i siłownie nadal będą dominować pośród kanałów sprzedażowych, to branża e-commerce będzie tą, która zanotuje znaczące wzrosty. Niepowtarzalną przewagą sprzedawców internetowych jest w tym przypadku możliwości oferowania niższych cen w sieci oraz wygoda zakupów online, a także ich dostępność.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ