Partner serwisu
07 sierpnia 2015

„Przygotuj się na wstrząs” w pojazdach komunikacji miejskiej

Kategoria: Ciekawostki

Od lipca br. pasażerowie komunikacji miejskiej w wybranych miastach w Polsce znajdą materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy we wstrząsie anafilaktycznym. Pracownicy natomiast otrzymają przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy we wstrząsie w ramach kursów BHP.

„Przygotuj się na wstrząs” w pojazdach komunikacji miejskiej

Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, i potrwa do końca wakacji. To już druga odsłona akcji w komunikacji miejskiej, o której zdecydował jej zeszłoroczny sukces.


Anafilaksja może dotyczyć każdego

Wstrząs anafilaktyczny może przytrafić się każdemu i w każdym miejscu. Może go wywołać reakcja alergiczna na pokarm, na leki, po wysiłku fizyczny a także w wyniku użądlenia osy lub pszczoły.
Jak zatem zareagować w kryzysowej sytuacji? Chcąc zwrócić uwagę pasażerów transportu miejskiego na problem wstrząsu anafilaktycznego, specjaliści kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” już po raz kolejny postanowili przygotować pakiet informacji, który pozwoli odróżnić zasłabnięcie czy zawał od anafilaksji, a także przełamać lęk przy podejmowaniu akcji udzielania pierwszej pomocy. Dzięki  praktycznym wskazówkom umożliwi sprawne zapanowanie nad sytuacją kryzysową.


Reakcja na czas ratuje życie

Dla mieszkańców wybranych miast w Polsce (m.in. Częstochowy, Wrocławia, Zielonej Góry), podróżujących komunikacją miejską, eksperci „Przygotuj się na wstrząs!” opracowali informacje na temat pierwszej pomocy we wstrząsie anafilaktycznym. Zostaną one umieszczone w autobusach i tramwajach na nośnikach reklamowych w postaci animacji multimedialnych na ekranach i plakatów w różnych formatach. Pasażerowie podczas codziennych przejazdów będą mogli przeczytać, czym jest wstrząs anafilaktyczny, jakie są jego objawy i co należy zrobić w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkiem lub ofiarą takiego zdarzenia. Ponieważ w tej sytuacji liczy się każda minuta, ważna jest znajomość kilku podstawowych kroków, które mogą uratować czyjeś życie.

Źródło: Polfa Warszawa S.A.

Fot. www.freeimages.com
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ