Partner serwisu
22 kwietnia 2016

Organizacja branżowa ma nową nazwę i logo

Kategoria: Kosmetyki

Nowa nazwa przyjęta przez Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości została wpisana przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Od tej pory Stowarzyszenie funkcjonuje pod nazwą Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (Polish Association of Cosmetic and Detergent Industry). Stowarzyszenie będzie posługiwało się także skrótem PSPKD oraz nowym logotypem.

Organizacja branżowa ma nową nazwę i logo

– Decyzję o zmianie nazwy podjęliśmy w związku z dynamicznym rozwojem Stowarzyszenia. Stajemy się reprezentacją już nie tylko producentów lecz szeroko pojętego  przemysłu kosmetycznego i detergentowego. Stowarzyszenie rośnie, bo coraz więcej firm rozumie, że działanie w grupie branżowej jest bardziej skuteczne niż działanie jako indywidualna firma – mówi Hanna Jabłońska – Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego – W ostatnich latach  dołączają do nas, oprócz producentów kosmetyków i detergentów także dystrybutorzy, dostawcy surowców i inne firmy w łańcuchu dostaw w ramach branż, zwiększając  reprezentatywność.

Stowarzyszenie obecnie zrzesza:

  • firmy o zróżnicowanym profilu działania: producentów, dystrybutorów, importerów kosmetyków i detergentów, a także dostawców surowców i inne firmy działające w branży, np. świadczące usługi (laboratoria)
  • firmy o zróżnicowanej wielkości – małe i średnie, a także duże przedsiębiorstwa, przy czym małe i średnie firmy stanowią zdecydowaną przewagę liczebną
  • firmy o zróżnicowanej strukturze kapitału: rdzennie polskie oraz firmy z kapitałem zagranicznym

W związku z rozwojem Stowarzyszenia oraz rozszerzeniem działalności w zakresie aerozoli Europejska Federacja Aerozolowa (FEA) przyjęła Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jako polską reprezentację do swoich struktur. Formalne członkostwo Stowarzyszenia rozpoczęło się 1 stycznia 2016 roku.

– To bardzo dobra informacja dla wszystkich działających w Polsce producentów aerozoli. Ta przynależność oznacza dla Stowarzyszenia bezpośredni dostęp do europejskiej informacji– tę wiedzę przekazujemy naszym członkom. Zachęcamy ich także do uczestnictwa w konsultacjach oraz przekazywania opinii na temat ważnych dla branży aktów prawnych. W ten sposób stanowisko polskiej branży aerozolowej dociera do FEA, a za jej pośrednictwem  – do Komisji Europejskiej. To oznacza, że  możemy wpływać na kształt prawa i jego zmiany.  W tym celu w strukturze Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego powołana została Grupa Robocza ds. Aerozoli – mówi Hanna Jabłońska. Zapraszamy producentów aerozoli do przyłączania się do nas. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym nowym portalu pod adresem www.kosmetyki-detergenty.pl.

 

O Stowarzyszeniu

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego działa od roku 1992. Do kwietnia roku 2016 – jako Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości Czyste Piękno. Członkowie Stowarzyszenia to uznani producenci i dystrybutorzy, a także sieci handlowe, dostawcy surowców oraz inne firmy współpracujące z branżami kosmetyczną i detergentową. Dzięki przynależności do Stowarzyszenia zyskali realny wpływ na funkcjonowanie branży kosmetycznej  i środków czystości – w Polsce i Unii Europejskiej.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest członkiem międzynarodowych organizacji branżowych: Cosmetics Europe,  Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości (the International Association for Soaps, Detergents and  Maintenance Products) A.I.S.E. oraz Europejskiej Federacji Aerozolowej (European Aerosol Federation) FEA.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest jedyną organizacją w Polsce działającą w oparciu o synergię przemysłu kosmetycznego i środków czystości. Reprezentuje ponad 300 marek kosmetycznych i detergentowych. W firmach członków Stowarzyszenia pracuje około 100 tys. pracowników. Jego głos dociera tam, gdzie zapadają najważniejsze decyzje legislacyjne i gospodarcze dla przemysłu kosmetycznego oraz detergentowego.

Członkostwo w Stowarzyszeniu gwarantuje  dostęp do aktualnej wiedzy eksperckiej, pomoc w sytuacjach kryzysowych, wsparcie w obliczu nieuzasadnionych ograniczeń, a także atrakcyjne warunki udziału w branżowych konferencjach i szkoleniach.

Dyrektorem Generalnym Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest dr Anna Oborska.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ