Partner serwisu
28 czerwca 2016

Triathloniści pracują w Polpharmie

Kategoria: Ciekawostki

19 czerwca w Starogardzie Gdańskim odbyła się pierwsza edycja Polpharma Triathlon Energy. W zawodach rywalizowało 350 zawodników, w tym ponad 50 pracowników Polpharmy.

Triathlon wrócił do Starogardu po ponad 30 latach. Zawody rozpoczęły się od pływania w jeziorze w Płaczewie, następnie pętla rowerowa w kierunku Starogardu Gdańskiego, na koniec bieg między stadionem a starogardzkim rynkiem i meta usytuowana na stadionie im. Kazimierza Deyny. Uczestnicy startowali na trzech dystansach – ½, ¼ oraz 1/8 dystansu Iron Man.

Można było odczuć sportową atmosferę i ducha rywalizacji. Zwycięzcą dystansu 1/2 Iron, czyli prawie 2 km w wodzie, 90 km jazdy na rowerze i ponad 20 km biegu został Paweł Reszke z Wejherowa. Tytuł najlepszego mieszkańca Starogardu Gdańskiego trafił do Roberta Czerwiaka z Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. Pracownicy  Polpharmy odnieśli sukces także na pozostałych dystansach – Agnieszka Sitek z Biura Handlowego w Warszawie zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet na dystansie 1/8, a nasza firmowa sztafeta z Zakładów Farmaceutycznych zajęła 2. lokatę na dystansie ¼.

Ambasadorem pierwszej edycji Polpharma Triathlon Energy była Iwona Guzowska. W imieniu Polpharmy nagrody wręczał Członek Zarządu Andrzej Dziuban.

Źródło i fot.: Polpharma