Granty INNNEUROPHARM dla projektów Polpharmy
Grupa Polpharma uzyskała dofinansowanie dla dwóch projektów w ramach programu sektorowego INNNEUROPHARM wpierającego projekty badawcze sektora farmaceutycznego.

Dofinansowanie otrzymały:
- projekt Oddziału Polpharma Biologics pt: „Opracowanie uniwersalnego modelu testowania farmakokinetyki terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych na etapie badań przedklinicznych, z wykorzystaniem modelu zwierzęcego świni hodowlanej”.
Wartość przyznanej dotacji wynosi: 1 600 281,80 zł
- projekt Konsorcjum Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, pt.: „Nowoczesny lek generyczny o zmodyfikowanym uwalnianiu alternatywą terapeutyczną dla pacjentów ze schizofrenią”.
Wartość przyznanej dotacji to 11 932 199,55 zł
W przeciwieństwie do poprzedniej perspektywy finansowej, wsparcie projektów badawczych koncentruje się obecnie na wybranych i wiodących dziedzinach nauki i gospodarki, stanowiących potencjał rozwojowy Polski i regionów, czyli tzw. inteligentnych specjalizacjach. Do jednej z takich specjalizacji należy obszar ochrony zdrowia, w tym farmacja i biotechnologia. Przyznane granty są potwierdzeniem innowacyjności Polpharmy i dowodem na to, że kierunek rozwoju obrany przez firmę jest zgodny z oczekiwaniami nowoczesnej polskiej gospodarki.
Program INNONEUROPHARM został powołany na wniosek Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF). Jest on jednym z dostępnych narzędzi wsparcia dla projektów badawczo-rozwojowych.
Inne krajowe inicjatywy wspierające projekty badawcze to między innymi program „Szybka ścieżka”, w którym Oddział Biotechnologii Polpharmy uzyskał dwa granty na projekty rozwoju przeciwciał monoklonalnych.
Źródło: polpharma.pl
Fot.: 123rf.com