B&R stało się centrum automatyzacji maszyn i fabryk w firmie ABB
Z dniem 6 lipca, nabycie B&R przez ABB stało się faktem. Do zamknięcia procedury uzyskano zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji w Unii Europejskiej, dzięki czemu B&R oficjalnie stało się centrum odpowiedzialnym za automatyzację maszyn i fabryk w firmie ABB.

B&R będzie działać jako niezależna jednostka biznesowa działu automatyki przemysłowej Grupy ABB. Dyrektor generalny Peter Terwiesch i dyrektor zarządzający B&R Hans Wimmer ogłosili szereg inwestycji, które wzmocnią działalność w zakresie badań i rozwoju oraz zwiększą produkcję.
Bezwględna koncentracja na kliencie
Budowanie bliskich relacji z naszymi klientami jest i pozostaje kluczowe dla tego, kim jesteśmy jako firma - twierdzi Wimmer odnosząc się do procesu finalizacji.
Będziemy kontynuować współpracę z naszymi klientami w celu opracowania najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Nasi klienci nie dostrzegą żadnych niekorzystnych zmian w codziennych kontaktach biznesowych.
Podstawowym celem firmy B&R pozostanie skupienie się na rynku OEM, wraz z rozwojem portfolio automatyki zakładowej. Dzięki połączeniu z B&R, ABB zyskuje na arenie międzynarodowej komplementarną ofertę, dzięki czemu klienci dostrzegą znaczne korzyści z połączenia. Firma B&R będzie również intensyfikować działania w przemyśle IoT i rozszerzać wiodące w przemyśle portfolio produktów cyfrowych firmy ABB.
Zwiększenie zdolności produkcyjnych zarówno dla badań, rozwoju, jak i produkcji
"ABB i B&R łączy innowacyjność i koncentracja na potrzebach klientów" - dodaje Terwiesch. Będą to najważniejsze obszary, które będziemy rozwijać idąc wspólnie naprzód. ABB inwestuje w nowe centrum badawczo-rozwojowe w siedzibie B&R w Eggelsbergu, a także rozbudowuje możliwości produkcyjne oddalone o kilka kilometrów w Gilgenberg, gwarantując jej zdolność do obsługi stale rosnącego zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania B&R. Dodatkowo, zostaje powiększone biuro techniczne w Salzburgu, które ma zapewnić miejsce dla 50 nowych programistów w dziedzinie sterowania, sterowania ruchem i rozwiązań dla komunikacji przemysłowej IoT (Industrial Internet of Things).
Źródło i fot.: Informacja prasowa