Partner serwisu
04 września 2017

AOTMiT przygotuje opinie na temat leków przyjmowanych m. in przez pacjentów z cukrzycą

Kategoria: Z życia branży

11 września odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Przejrzystości.

AOTMiT przygotuje opinie na temat leków przyjmowanych m. in przez pacjentów z cukrzycą

Podczas posiedzenia Rady Przejrzystości przedstawione zostaną stanowiska w sprawie następujących leków:

  • VICTOZA (liraglutyd) we wskazaniu: dorośli pacjenci z cukrzycą typu 2, po niepowodzeniu leczenia terapią skojarzoną metforminy i pochodnej sulfonylomocznika, z określonym poziomem HbA1c≥8% potwierdzonym w dwóch pomiarach w okresie 12 miesięcy oraz z BMI≥35 kg/m2. Refundacja produktu byłaby kontynuowana u pacjentów, u których po 12 miesiącach stosowania terapii nastąpiło obniżenie HbA1c o co najmniej 1 punkt procentowy oraz spadek masy ciała o co najmniej 3% w porównaniu do wartości bazowej przed rozpoczęciem terapii.
  • GAZYVARO (obinutuzumab) w ramach programu lekowego „Leczenie chłoniaka grudkowego obinutuzumabem (ICD-10 C82.0; C82.1; C82.7)”.
  • TRULICITY (dulaglutyd) we wskazaniu: leczenie dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, po niepowodzeniu terapii skojarzonej metforminy i pochodnej sulfonylomocznika z poziomem Hba1c ≥ 8% oraz BMI ≥ 35 kg/m2.

Rada przygotuje również opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Wczesne wykrywanie wad rozwojowych u dzieci w wieku szkolnym w zakresie zaburzeń słuchu i wad wymowy” (woj. małopolskie).

Przygotowana zostanie  opinia o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Profilaktyka i rehabilitacja osób z dysfunkcjami narządu ruchu utrudniającymi wykonywanie pracy zawodowej” (woj. małopolskie).

Rada zajmie się przygotowaniem opinii o projekcie programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Ogólnopolski program edukacyjny dotyczący przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)”.

Przygotowana zostanie opinia o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Wczesne wykrywanie wad wzroku u dzieci w wieku 4 - 7 lat” ( również woj. małopolskie).

Eksperci zajmą się opinią o projektach programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego:

    „Program wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy (typ 2) wśród mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego”,
    „Szkoła rodzenia” (pow. pruszkowski),
    „Program szczepienia profilaktycznego przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia” (m. Kołaczyce),
    „Program polityki zdrowotnej w zakresie szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób od 60 roku życia zamieszkałych w gminie Świętochłowice”,
    „Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców gminy Strawczyn na lata 2017-2020”,
    „Program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku wśród uczniów klas I szkół podstawowych Gminy Zbąszynek na lata 2018-2020”,
    „Profilaktyka wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 3-4 lat pod nazwą »Dobry wzrok, lepszy start«" (m. Gliwice),
    „Program wykrywania boreliozy wśród mieszkańców miasta Leszna”,
    „Rehabilitacja seniorów - mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017 – 2020”.

źródło: AOTMiT
Tagi: AOTMiT, EFS, leki
Andrzej Stolarski
2022-10-08
Biorę leki nadciśnieniowe oraz inne medykamenty w związku z czym miałem zwroty głowy i początek utraty przytomności. Gdzie mogę odpłatnie online skonsultować przyjmowane leki ?
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ