Partner serwisu
13 grudnia 2017

Cera naczynkowa – co warto o niej wiedzieć?

Kategoria: Kosmetyki

Skóra naczynkowa to jeden z typów cery wrażliwej. Jest to bardzo powszechny typ skóry, szczególnie w naszym klimacie. Ale co ciekawe, a zarazem nieco alarmujące – wiele osób, szczególnie młodych, jest nieświadomych faktu, że one również mają cerę naczynkową, skłonności do rumienia czy pękania naczynek. Dopiero, gdy problem się pogłębia i pojawiają się widoczne zmiany, część osób decyduje się na stosowanie preparatów i kuracji dla cery naczynkowej. Tymczasem specjaliści radzą: nie należy czekać, trzeba zapobiegać, wzmacniać skórę oraz odpowiednio pielęgnować już pierwsze, najdrobniejsze objawy problemów naczynkowych cery.

Cera naczynkowa – co warto o niej wiedzieć?

Jakie czynniki szkodzą cerze naczyniowej i jakie są objawy problemów naczynkowych?

Pierwszymi objawami problemów naczynkowych jest zwykle powtarzające się, lekkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry poddanej działaniu takich czynników jak nagłe zmiany temperatur czy wilgotności powietrza. Ale problemy naczynkowe możesz nieświadomie potęgować sama! Do podrażnień cery naczyniowej dochodzi często w banalnych, codziennych, ale też przyjemnych dla Ciebie sytuacjach. Gorące powietrze z suszarki do włosów, ciepło z piekarnika, para z garnka lub z talerza z Twoją ulubioną zupą, częste spożywanie gorących napojów i potraw, picie alkoholu czy mocnej kawy (niestety!), palenie papierosów, a nawet używanie ostrych przypraw – to wszystko może pogłębiać problemy naczynkowe, nie tylko na twarzy.

Teleangiektazje

Kolejną fazą są rozszerzone naczynka, tzw. teleangiektazje. Występują one częściej u kobiet, gdyż estrogeny działają rozluźniająco na mięśnie naczyń krwionośnych (naczynia poszerzają się). Ale jest też wiele innych czynników, które zwiększają skłonność do rozszerzania się, a nawet pękania naczyń włosowatych – co jest już zaawansowaną i widoczną fazą problemów naczynkowych. Do czynników takich należą m.in.: delikatna, cienka lub sucha skóra, problemy z krążeniem, częste opalanie się na słońcu lub w solarium, ale również silny wiatr i skoki temperatur. Częstotliwość występowania rozszerzonych naczynek wzrasta też wraz z wiekiem. U kobiet około 40-50. roku życia problemy naczyniowe i rumień na twarzy mogą się wiązać z występowaniem tzw. trądziku różowatego. Wymaga on specjalistycznego leczenia oraz regularnej pielęgnacji preparatami do cery naczyniowej.

Zapisane w genach

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że już nawet po 20. roku życia warto być czujnym na problemy naczynkowe jest możliwość dziedziczenia skłonności do rozszerzania się lub pękania naczyń. Jeśli więc Twoja mama czy babcia borykają się z problemami naczyniowymi lub rumieniem twarzy czy dekoltu – warto, abyś podjęła działania, które mogą zapobiec rozwinięciu się tego problemu u Ciebie: odpowiednia pielęgnacja twarzy, a w razie potrzeby również konsultacje z dermatologiem lub kosmetyczką. Profesjonaliści zauważają, że już nawet u osób po 20. roku życia, zgłaszających się do gabinetów kosmetycznych, często zauważyć można pierwsze symptomy cery naczynkowej. To idealny moment, by zacząć działać, nie czekając aż problem się pogłębi.

źródło: Mincer Pharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ