Celon Pharma raportuje wyniki za III kwartał 2018 r.
Spółka Celon Pharma odnotowała bardzo dobre wyniki w III kwartale 2018 r - ponad 60% wzrost zysku netto r/r ze sprzedaży produktów, stale rosnący eksport i przyśpieszenie rozwoju klinicznego kluczowych leków innowacyjnych.
- 30% wzrost przychodów netto ze sprzedaży r/r - 31,6 mln w Q32018, (wzrost do 90 mln za trzy kwartały 2018 r.).
- Zwiększenie o ponad 60% zysku netto r/r - 8,2 mln netto w Q32018 (wzrost do 23,4 mln za trzy kwartały 2018 r.)
- Rosnący eksport - 24% udział w strukturze sprzedaży - 7,3 mln netto
- w Q32018 r., (wzrost do 14,6 mln i 16% w ogólnej wartości sprzedawanych produktów za trzy kwartały 2018r.).
- Dalsza poprawa efektywności wytwórczej i sprzedażowej.
- Przyśpieszenie rozwoju klinicznego kluczowych projektów i zwiększanie prezencji międzynarodowej na konferencjach naukowych i inwestorskich.
Wysoki zysk netto i rosnący eksport do krajów europejskich
Przychody netto ze sprzedaży za III kwartały 2018r. wzrosły łącznie o ok. 10% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i przekroczyły wartość 90 mln zł. Wzrost sprzedaży wynikał głównie ze zwiększenia eksportu leku Salmex. Przychody netto ze sprzedaży w III kwartale 2018 wzrosły o ok. 30%, w porównaniu z III kwartałem 2017, przekraczając wartość 31,6 mln zł.
Wyniki w trzecim kwartale potwierdzają konsekwentną realizację założeń strategicznych Zarządu w zakresie systematycznego zwiększania udziału eksportu w ogólnej strukturze sprzedaży naszych leków. Niewielka korekta cen na rynku polskim, obniżająca odpłatność naszego leku dla pacjenta, pozwoliła na zwiększenie o 5% sprzedaży produktów, w ujęciu wolumenowym i spodziewamy się utrzymania tego trendu w kolejnych okresach. Trzon naszego biznesu w Polsce jest nadal bardzo stabilny, z dużą przewagą Salmexu w rynku kombinacji salmeterol/flutikazon nad konkurencją. Warto zauważyć, że z kwartału na kwartał zwiększamy również naszą efektywność wytwórczą i sprzedażową - mówi Bogdan Manowski, Dyrektor ds. Rozwoju, członek Zarządu Celon Pharma S.A.
Przyśpieszenie na drodze rozwoju klinicznego kluczowych projektów innowacyjnych
Spółka otrzymała zgodę na przeprowadzenie II fazy badania klinicznego leku opartego o esketaminę, zarówno w depresji jednobiegunowej, jak i dwubiegunowej oraz na rozpoczęcie I fazy klinicznej własnego leku przeciwnowotworowego nowej klasy - inhibitora FGFR. Oczekuje również na zgodę regulatora w odniesieniu do I fazy klinicznej leku opartego o innowacyjny inhibitor PDE10A, rozwijanego w leczeniu zaburzeń psychotycznych i chorobie Huntingtona.
Przyśpieszamy rozwój kliniczny kluczowych projektów. Rozpoczynamy podawanie leku opartego o esketaminę w badaniu II fazy, jesteśmy również przygotowani na start programu klinicznego dla inhibitora FGFR. Wkraczamy w etap rozwoju naszej Spółki, do którego przygotowywaliśmy się od lat, i na który bardzo czekaliśmy. Równolegle kontynuujemy proces inwestycyjny Centrum Badawczo-Rozwojowego w Kazuniu Nowym, który dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, pod względem harmonogramowym, oceniamy bardzo pozytywnie. Obserwujemy także rosnące zainteresowanie wynikami naszych prac badawczo-rozwojowych, we wszystkich obszarach terapeutycznych. Dlatego prezentujemy je na najważniejszych konferencjach i spotkaniach naukowych na całym świecie - mówi Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.
Wyniki projektów naukowo-badawczych Spółki były prezentowane m.in. na: 54th EASD Annual Meeting 2018 w Berlinie, Kongres European College of Neuropsychopharmacology w Barcelonie, czy ESMO 2018.
Postęp prowadzonych programów klinicznych przybliża nas również do kluczowych rozmóww obszarze partneringu. Strategia światowej komercjalizacji naszego innowacyjnego portfolio jest realizowana zgodnie z założeniami. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami i zgodnie z zapowiedziami będziemy je kontynuować na najbliższej konferencji JP Morgan Health Care Investor Conference w San Francisco na początku 2019 r. – dodaje Maciej Wieczorek.
Komentarze