Partner serwisu
17 stycznia 2019

Bioavlee pracuje nad przełomową metodą identyfikacji mikrobiologicznej m.in. dla branży kosmetycznej

Kategoria: Aktualności

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP) pozytywnie oceniła wniosek złożony przez Bioavlee o przyznanie unijnego wsparcia i zdecydowała się na zawarcie umowy z wrocławską spółką. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2 300 000 zł i pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. Innowacyjna technologia, nad którą pracuje Bioavlee pozwala na identyfikację mikroorganizmów z blisko 98% skutecznością. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiej metody dyfrakcji laserowej, na które od dawna czeka m.in. rynek kosmetyczny.

Bioavlee pracuje nad przełomową metodą identyfikacji mikrobiologicznej m.in. dla branży kosmetycznej

Fakt, że projekt Bioavlee przeszedł wymagający proces weryfikacji i uzyskał aprobatę Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej jest dla nas kolejnym dowodem na słuszność obranego kierunku prac badawczorozwojowych naszego zespołu. Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam ukończyć prace nad technologią, która zredefiniują standardy w biotechnologii wprowadzając automatyzację, wcześniej manualnych i czasochłonnych, procesów laboratoryjnych.  mówi Michał Wronecki, prezes Bioavlee.

Dobra passa wrocławskiego startupu

Umowa z DIP jest drugim źródłem dofinansowania, które Bioavlee zdobyło w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. W wrześniu 2018 r. DFR Inwestycyjny podpisał z Bioavlee umowę inwestycyjną. Na jej mocy spółka córka Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju zainwestowała  2 mln zł w Bioavlee wchodząc jednocześnie  do grona akcjonariuszy startupu.

Potencjał drzemiący w możliwościach autorskiej technologii Bioavlee dostrzegli także polscy i międzynarodowi eksperci MIT Enterprise Forum Poland,  jednego z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych. Spośród ponad 100 firm, aplikujących do programu, Bioavlee otrzymało jedną z głównych nagród i weżmie udział w Bootcampie w Bostonie.

– Wyjazd do USA otwiera kolejne drzwi nie tylko dla naszej technologii identyfikacji mikroorganizmów, ale także dla komercjalizacji naszych produktów na globalnym rynku kosmetycznym. Dzięki spotkaniom z tutorami w Stanach doszlifujemy biznes – podkreśla Michał Wronecki.

Z kolei pod koniec listopada do Bioavlee zrealizowało pierwszą sprzedaż liczników kolonii Quantica 500. Quantica 500 to urządzenie umożliwiające automatyczne zliczanie kolonii mikroorganizmów w analizach ilościowych podczas badań mikrobiologicznych. Jest skuteczniejsze, szybsze i tańsze w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Dzięki sprawnie działającemu algorytmowi, Quantica 500 poprawnie sumuje nawet zlane kolonie. Ta cecha premiuje urządzenie Bioavlee na tle dotychczasowych, standardowych rozwiązań, mających trudności z oddzieleniem tego typu kolonii.

Spółka prowadzi rozmowy z dystrybutorami zagranicznymi dotyczące sprzedaży m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Hiszpanii oraz Turcji. W marcu br. Bioalvee zaprezentuje możliwości licznika kolonii Quantica 500 oraz automatycznego systemu do identyfikacji mikroorganizmów Avlee 650 na ArabLab 2019 w Dubaju. Są to największe targi poświęcone najnowszym odkryciom w świecie nauki i technologii, które łączą dziesiątki tysięcy nabywców z rynków rozwijających się, takich jak Bliski Wschód i Afryka, subkontynentu indyjskiego, a także Chin i Azji.

źródło: informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ