Partner serwisu
30 marca 2020

Novartis nawiązuje współpracę w obszarze R&D w odpowiedzi na pandemię COVID-19, tworzy globalny fundusz o wartości 20 milionów USD w celu wspierania lokalnych społeczności

Kategoria: Z życia branży

Novartis wprowadza globalny program działań wspierających odpowiedź na pandemię COVID-19. Działania te obejmują utworzenie globalnego funduszu wspierającego społeczności dotknięte pandemią COVID-19 na całym świecie oraz decyzję firmy o przyłączeniu się do dwóch kluczowych międzybranżowych inicjatyw badawczo-rozwojowych.

Novartis nawiązuje współpracę w obszarze R&D w odpowiedzi na pandemię COVID-19, tworzy globalny fundusz o wartości 20 milionów USD w celu wspierania lokalnych społeczności

Novartis przystąpił do nowej współpracy badawczo rozwojowej w ramach inicjatywy COVID-19 Therapeutics Accelerator, koordynowanej przez Fundację Billa i Melindy Gates, Wellcome i Mastercard, a także do partnerstwa COVID-19 organizowanego przez Innovative Medicines Initiative (IMI). Obie te inicjatywy realizowane są w ramach współpracy międzysektorowej, która skupia kilka firm farmaceutycznych i wyspecjalizowanych instytucji akademickich w skoordynowanych programach badawczych w celu opracowania najbardziej obiecujących cząsteczek szybko i bez barier organizacyjnych.

Novartis odpowiedział na wystosowane przez Europejską Federację Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) pilne wezwanie do badań i rozwoju nad koronawirusem udostępniając kilka związków ze swoich bibliotek, które uznawane są za odpowiednie do testów przeciwwirusowych in vitro.

– Już teraz przeprowadzamy ocenę produktów z portfolio firmy, aby sprawdzić, czy można je wykorzystać poza zatwierdzonymi wskazaniami w odpowiedzi na pandemię. Wszyscy powinniśmy jednoczyć siły, by jak najszybciej opracować terapię, która pozwoli zapanować nad wirusem – powiedział Paul van Arkel, Dyrektor Zarządzający Novartis Poland.

Fundusz Novartis COVID-19

Fundusz Novartis COVID-19 zapewni dotacje w wysokości 20 mln USD na wsparcie inicjatyw w zakresie zdrowia publicznego, które mają pomóc społecznościom w radzeniu sobie z wyzwaniami stawianymi przez pandemię. Firma wprowadziła przyspieszony globalny proces przeglądu, który pozwoli na szybkie zatwierdzanie dotacji w wysokości do 1 miliona USD. Fundusz jest otwarty na wnioski o dotacje, które będą przetwarzane przez podmioty lokalne oddziały Novartis w poszczególnych krajach. Fundusz będzie starał się udzielać dotacji finansowych na inicjatywy skoncentrowane między innymi na następujących obszarach:

  • Wzmocnienie lokalnej i krajowej infrastruktury opieki zdrowotnej, w tym finansowanie dodatkowego personelu medycznego, pozyskiwanie leków i sprzętu medycznego
  • Utworzenie platform cyfrowych do gromadzenia danych związanych z COVID-19, zdalne świadczenie opieki zdrowotnej i skuteczne rozpowszechnianie ważnych informacji na temat zdrowia publicznego
  • Tworzenie lub usprawnianie nowych samorządowych programów zdrowotnych specyficznych dla reakcji na pandemię
  • Wspieranie pacjentów, świadczeniodawców usług opieki zdrowotnej i systemów
  • Na początku tego miesiąca Sandoz, dywizja leków generycznych i biorównoważnych, jako pierwsza firma zobowiązała się do utrzymania stabilnych cen leków, które mogą wspierać terapię infekcji wywołanej przez koronawirusa.

– Sandoz to największy dostawca leków w UE. Ciąży na nas wielka odpowiedzialność, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Z dumą odnoszę się do centralnej decyzji Sandoz dotyczącej utrzymania na stabilnym poziomie cen produktów wspierających terapię infekcji wywołanej przez koronawirusa – dodała Dominique Petit, Prezes Sandoz Polska.

Firma Novartis uważnie monitoruje globalną sytuację pandemiczną. Podstawową troską firmy jest zdrowie i bezpieczeństwo współpracowników i pacjentów na całym świecie. Novartis nadal dostarcza swoje leki pacjentom i świadczeniodawcom usług opieki zdrowotnej na całym świecie i nie przewiduje w tej chwili zakłóceń łańcucha dostaw, biorąc pod uwagę intensywne środki ograniczające ryzyko i poziomy zapasów. Firma uruchomiła plany ograniczenia ryzyka w celu zapewnienia ciągłego zaopatrzenia w leki i sprawnego działania dla swoich ponad 500 badań klinicznych. W ramach działań na rzecz ochrony zdrowia pracowników, które obowiązują od poniedziałku 16 marca 2020 r., wszyscy pracownicy Novartis mają wykonywać pracę zdalną, z wyjątkiem funkcji krytycznych, jak osób pracujących w laboratoriach, zakładach produkcyjnych. Firma zwiększyła również wykorzystanie cyfrowych narzędzi komunikacji w celu wspierania wewnętrznej współpracy, a także docierania do pracowników służby zdrowia i innych partnerów.

źródło: sandoz.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ