Partner serwisu
27 maja 2020

WEBINARIUM BMP: Optymalizacja utrzymania ruchu w farmacji

Kategoria: Z życia branży

W czasie webinarium będziemy rozmawiać o optymalizacji utrzymania ruchu w przemyśle farmaceutycznym dzisiaj i w przyszłości.

Webinarium odbędzie się 4 czerwca o godz. 11.00.

Link do rejestracji: https://kierunekbmp.clickmeeting.pl/farmacja/register

 

Rafał Grabicki

menadżer ds. inżynierii w SteriPack Medical Poland

Magister inżynier elektrotechniki i informatyki stosowanej, absolwent Politechniki Łódzkiej (2002). Ukończył studia podyplomowe „Systemy Planowania i Kontroli w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem” na Politechnice Łódzkiej (2007), uzyskał certyfikat Audytora Jakości TUV-Nord (2005) i certyfikat Inżyniera Jakości Amerykańskiego Stowarzyszenia Jakości ASQ (2009).

W latach 2002-2012 zatrudniony w spółce Medana Pharma S.A. w Sieradzu. 2002-2007 – specjalista ds. walidacji w dziale zapewnienia jakości, 2007-2009 – kierownik projektu optymalizacji procesów produkcyjnych, 2009-2012 – wiceprezes zarządu ds. produkcji i technicznych. Od lipca 2012 zatrudniony w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma S.A. na stanowisku szefa departamentu inżynierii przemysłowej. Od 2016 do 2019 - dyrektor produkcji w FSP Galena. Od 2019 roku menadżer ds. inżynierii w SteriPack Medical Poland.

Na 18-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych składa się wiedza z zakresu zapewnienia jakości, walidacji, transferów technologicznych i technicznych, filozofii Lean Manufacturing i Management, technicznych aspektów produkcji, projektowania obszarów produkcyjnych, kwalifikacji pomieszczeń, mediów, urządzeń i procesów technologicznych, auditów wewnętrznych i zewnętrznych, inwestycji (w tym SSE), zapewnienia technicznej sprawności i rozwoju produkcyjnego parku maszynowego, międzynarodowych transferów technologicznych, optymalizacji wykorzystania urządzeń, procesów i zasobów, zarządzania obszarem produkcji i operacji przemysłowych firmy farmaceutycznej.

„Otwarty umysł” lubiący wyzwania i innowacyjne rozwiązania.

 

Analiza kluczem do optymalizacji wyników utrzymania ruchu

Rozwój automatyki i systemów skomputeryzowanych daje aktualnie ogromne możliwości kontroli pracy urządzeń produkcyjnych i systemów infrastruktury, jednakże posiadanie systemów zbierających dane i zbieranie ogromnej ilości tych danych, nie zapewni żadnego sukcesu, ponieważ nadal nie będziemy wiedzieli o czym mówią te dane. Aby dane były użyteczne, trzeba nauczyć się z nich korzystać, a korzystanie z danych to nic innego jak ich analiza, ocena i wyciąganie wniosków. Analizowanie nie oznacza tylko przeglądu zebranego materiału, ale ma przede wszystkim za zadanie umożliwienie zrozumienia wszystkiego co się dzieje podczas procesu wytwórczego w celu usunięcia z niego elementów nieproduktywnych.

 

Łukasz Muszyński

Koordynator ds. Ciągłego Doskonalenia w US Pharmacia, z 15-letnim doświadczeniem w obszarach produkcji, pakowania w branży farmaceutycznej oraz spożywczej

 

Program 3D – Dążenie Do Doskonałości nieodłącznym elementem wzrostu efektywności procesów

Podczas prelekcji prowadzący podzieli się doświadczeniem, w jaki sposób wdrożony program ciągłego doskonalenia zapewnił trwały systematyczny wzrost efektowności procesów produkcyjnych. Jaką rolę odegrało 5S w procesie wdrożenia autonomicznej konserwacji maszyn, w którym to procesie operatorzy wraz z utrzymaniem ruchu współtworzą system TPM.

 

Marcin Oleksy

Manufacturing System Engineer

Inżynier ds. systemów Industry 4.0., w ANT skupia się na analizie biznesowej rozwiązań usprawniających produkcję i dostarczających rozwiązania problemów zakładów produkcyjnych.

Jest zaangażowany głównie w projekty w branżach FMCG i farmacji, gdzie pomaga w określeniu celów wdrożeń i sposobu ich realizacji, tak, aby przynosiły one jak największe korzyści w codziennej pracy całego zakładu.

 

Jeden dzień w fabryce jutra. Industry 4.0 w przemyśle farmaceutycznym

Przekonaj się, jak wygląda praca w fabrykach korzystających z nowoczesnych rozwiązań w branży farmaceutycznej. Dowiedz się, w jaki sposób systemy informatyczne wspierają codzienną pracę całego zakładu, zapewniając wzrost produktywności maszyn, redukując odpady oraz czas potrzebny na analizę danych.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ