WEBINARIUM BMP: Optymalizacja utrzymania ruchu w farmacji
W czasie webinarium będziemy rozmawiać o optymalizacji utrzymania ruchu w przemyśle farmaceutycznym dzisiaj i w przyszłości.
Webinarium odbędzie się 4 czerwca o godz. 11.00.
Link do rejestracji: https://kierunekbmp.clickmeeting.pl/farmacja/register
Rafał Grabicki
menadżer ds. inżynierii w SteriPack Medical Poland
Magister inżynier elektrotechniki i informatyki stosowanej, absolwent Politechniki Łódzkiej (2002). Ukończył studia podyplomowe „Systemy Planowania i Kontroli w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem” na Politechnice Łódzkiej (2007), uzyskał certyfikat Audytora Jakości TUV-Nord (2005) i certyfikat Inżyniera Jakości Amerykańskiego Stowarzyszenia Jakości ASQ (2009).
W latach 2002-2012 zatrudniony w spółce Medana Pharma S.A. w Sieradzu. 2002-2007 – specjalista ds. walidacji w dziale zapewnienia jakości, 2007-2009 – kierownik projektu optymalizacji procesów produkcyjnych, 2009-2012 – wiceprezes zarządu ds. produkcji i technicznych. Od lipca 2012 zatrudniony w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma S.A. na stanowisku szefa departamentu inżynierii przemysłowej. Od 2016 do 2019 - dyrektor produkcji w FSP Galena. Od 2019 roku menadżer ds. inżynierii w SteriPack Medical Poland.
Na 18-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych składa się wiedza z zakresu zapewnienia jakości, walidacji, transferów technologicznych i technicznych, filozofii Lean Manufacturing i Management, technicznych aspektów produkcji, projektowania obszarów produkcyjnych, kwalifikacji pomieszczeń, mediów, urządzeń i procesów technologicznych, auditów wewnętrznych i zewnętrznych, inwestycji (w tym SSE), zapewnienia technicznej sprawności i rozwoju produkcyjnego parku maszynowego, międzynarodowych transferów technologicznych, optymalizacji wykorzystania urządzeń, procesów i zasobów, zarządzania obszarem produkcji i operacji przemysłowych firmy farmaceutycznej.
„Otwarty umysł” lubiący wyzwania i innowacyjne rozwiązania.
Analiza kluczem do optymalizacji wyników utrzymania ruchu
Rozwój automatyki i systemów skomputeryzowanych daje aktualnie ogromne możliwości kontroli pracy urządzeń produkcyjnych i systemów infrastruktury, jednakże posiadanie systemów zbierających dane i zbieranie ogromnej ilości tych danych, nie zapewni żadnego sukcesu, ponieważ nadal nie będziemy wiedzieli o czym mówią te dane. Aby dane były użyteczne, trzeba nauczyć się z nich korzystać, a korzystanie z danych to nic innego jak ich analiza, ocena i wyciąganie wniosków. Analizowanie nie oznacza tylko przeglądu zebranego materiału, ale ma przede wszystkim za zadanie umożliwienie zrozumienia wszystkiego co się dzieje podczas procesu wytwórczego w celu usunięcia z niego elementów nieproduktywnych.
Łukasz Muszyński
Koordynator ds. Ciągłego Doskonalenia w US Pharmacia, z 15-letnim doświadczeniem w obszarach produkcji, pakowania w branży farmaceutycznej oraz spożywczej
Program 3D – Dążenie Do Doskonałości nieodłącznym elementem wzrostu efektywności procesów
Podczas prelekcji prowadzący podzieli się doświadczeniem, w jaki sposób wdrożony program ciągłego doskonalenia zapewnił trwały systematyczny wzrost efektowności procesów produkcyjnych. Jaką rolę odegrało 5S w procesie wdrożenia autonomicznej konserwacji maszyn, w którym to procesie operatorzy wraz z utrzymaniem ruchu współtworzą system TPM.
Marcin Oleksy
Manufacturing System Engineer
Inżynier ds. systemów Industry 4.0., w ANT skupia się na analizie biznesowej rozwiązań usprawniających produkcję i dostarczających rozwiązania problemów zakładów produkcyjnych.
Jest zaangażowany głównie w projekty w branżach FMCG i farmacji, gdzie pomaga w określeniu celów wdrożeń i sposobu ich realizacji, tak, aby przynosiły one jak największe korzyści w codziennej pracy całego zakładu.
Jeden dzień w fabryce jutra. Industry 4.0 w przemyśle farmaceutycznym
Przekonaj się, jak wygląda praca w fabrykach korzystających z nowoczesnych rozwiązań w branży farmaceutycznej. Dowiedz się, w jaki sposób systemy informatyczne wspierają codzienną pracę całego zakładu, zapewniając wzrost produktywności maszyn, redukując odpady oraz czas potrzebny na analizę danych.
Komentarze