Partner serwisu
28 października 2020

Nowoczesne rozwiązania dla farmacji

Kategoria: XVI Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, 29-30 października 2020, ONLINE

W pierwszym dniu konferencji, w części poświęconej branży farmaceutycznej, rozmawialiśmy o nowych rozwiązaniach, które usprawniają pracę w zakładach farmaceutycznych.       

Nowoczesne rozwiązania dla farmacji

W referacie Innovative Capsules & Beauty from Within o ofercie firmy i trendach w projektowaniu kapsułek mówił Bartosz Wachulec, Lonza Capsugel. Poza standardową ofertą kapsułek prelegent opowiedział o kilku nowościach –  Plantcaps z tapioki oraz Licaps, które działają na włosy. Wspomniał także o bardzo ciekawym rozwiązaniu – kapsułce DR Caps o opóznionym uwalnianiu, zwlaszcza w aplikacji probiotyków. 

Serwis zdalny receptą na nową rzeczywistość w branży – to tytuł prezentacji Andrzeja Karpińskiego z MARCHESINI GROUP POLSKA Sp. z o.o. Serwis zdalny jest rozwiązaniem, które wpisuje się świetnie w obecną sytuację. Zastępuje odbiory stacjonarne, ale z tych nie rezygnuje się ostatecznie nadal.

Piotr Kańka z firmy ANT Sp. z o.o. mówił o mikroprzestojach na produkcji – detekcji i ich optymalizacji. Pokazał korzyści z wdrożenia takiego rozwiązania, które jest w pełni bezpieczne i sprawdzone.

External tablet lubrication advantages Andrea Brunacci, Pharma Technology S.A. mówił o systemie do napylania środka poślizgowego na powierzchnię stempli oraz wewnętrzną powierzchnię otworów matrycowych w tabletkarkach.

O rozwiązaniach cyfrowych dla branży mówił Armin Liesinger w referacie "Cyfrowa farmacja 4.0 – rozwiązania firmy Rommelag".

O architektonicznym alfabecie farmaceutycznym - modelowaniu procesu projektowego mówili Magdalena Załęcka-Myszkiewicz, Dariusz Kiełtyka z Fluor S.A. Prelegencji wskazywali na połączenie teorii i praktyki w ich pracy. – Projektuje się także świadomość – klienta i swoją – powiedziała Magdalena Załęcka-Myszkiewicz.

Krystian Bień z Polpharmy mówił o rozszerzonej rzeczywistości, którą można wykorzystać do usprawnienia zarządzania standardowymi procedurami operacyjnymi. W obszarze produkcji farmaceutycznej do czynienia mamy z różnego rodzaju regulacjami zewnętrznymi – dobre praktyki produkcyjne, które dbają, by proces produkcji wyrobów farmaceutycznych na każdym z etapów był na jak najwyższym poziomie jakości. Pilnując, by każda z operacji wykonywanych w obrębie określonego etapu procesu produkcyjnego była zestandaryzowana i powtarzalna, użytkownikowi dostarczone są instrukcje i procedury, który zgodnie z ich treścią wykonuje powierzone zadania.

 

XVI Sympozjum Naukowo-Techniczne Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbywa się w bieżącym roku jedynie w formule online (w dniach 29-30.10). Organizatorem spotkania jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" oraz portali kierunekFARMACJA.pl i kierunekKOSMETYKI.pl

Honorowym Gospodarzem wydarzenia są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w Starogardzie Gdańskim.

 

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ