Grupa L’ORÉAL promuje równość w różnorodności
Grupa L’Oréal dąży do osiągnięcia równości płci na wszystkich szczeblach funkcjonowania firmy. Przyczyniania się także do tworzenia bardziej inkluzywnego środowiska na rzecz osób LGBTQIA+ na całym świecie i sprzeciwia się wszelkiego rodzaju molestowaniu i przemocy. Dlatego podczas tegorocznej Parady Równości nie mogło zabraknąć marek z portfolio Grupy. Kiehl’s, NYX Professional Makeup i Garnier połączyły siły żeby wyrazić solidarność i promować bliskie im wartości: równość, akceptację i szacunek dla wszystkich.

Parada Równości zagościła na warszawskich ulicach 17 czerwca, wpisując się tym samym w obchody miesiąca Pride na całym świecie. W tegoroczne wydarzenia aktywnie zaangażowały się marki Kiehl’s, NYX Professional Makeup i Garnier, których strefa stanęła w Parku Świętokrzyskim obok Pałacu Kultury. Działania zaplanowane na ten dzień wspólnie ze społecznościami skupionymi wokół marek, organizacjami pozarządowymi i influencami podkreślały dostępność, bliskość i realne zaangażowanie w działania, niwelujące wszelkie bariery, ograniczenia czy wykluczenia.
Szacunek do człowieka
L’Oréal od zawsze priorytetowo traktuje poszanowanie praw człowieka. Od 2003 r. jest sygnatariuszem inicjatywy ONZ Global Compact (UNGC), a podejście firmy opiera się na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (UDHR) z 1948 r. W obrębie Grupy przestrzeganie zasad etycznych, którymi są uczciwość, szacunek, odwaga i przejrzystość jest podstawą. Przyjęty Kodeks Etyki jest dokumentem referencyjnym inspirującym do dokonywania właściwych wyborów i kierowania codziennymi działaniami wewnątrz i na zewnątrz organizacji.
Dla L’Oréal piękno nie ma granic. Tworzymy produkty dla osób o wszystkich tożsamościach, ze wszystkich kultur i środowisk. Chcemy być tak różnorodni, jak ludzie, którym służymy. Naturalne jest dla nas wspieranie działań na rzecz wolności i równości. Chcemy być najbardziej inkluzywnym liderem branży beauty i przyczyniać się do rozwoju społeczeństwa, w którym każdy człowiek może żyć bezpiecznie i spokojnie. Nasze zaangażowanie w promowanie różnorodności, równości i inkluzywności przejawia się również w działaniach naszych marek, które wspierają swoje społeczności oraz partnerów i ściśle z nimi współpracują. Parada Równości to święto miłości, szacunku i solidarności. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia – mówi Valéry Gaucherand, prezes HUB L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.
Równość w miejscu pracy
Firma z sukcesami działa także na rzecz wyrównywania szans w miejscu pracy. W obszarze wynagrodzeń może poszczycić się m.in. niemalże równymi płacami wśród kobiet i mężczyzn (pay gap w całej firmie wynosi zaledwie 0,2%). Jako pracodawca, dąży także o zwiększenie społeczno-ekonomicznej i kulturowej różnorodności w zespołach. Szczególną uwagę zwraca na dywersyfikację procesów rekrutacji i gwarantowanie równych szans w zakresie rozwoju zawodowego oraz podnoszenie świadomości pracowników i kadry zarządzającej w tej kwestii. W ramach badania Diversity IN Check, przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z agencją badawczą PBS i partnerami merytorycznymi, L'Oréal Polska został wyróżniony jako jeden z najbardziej zaawansowanych pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzywnością w Polsce.
To dla nas ważne wyróżnienie - chcemy tworzyć środowisko pracy, w którym wszystkie osoby mają równe szanse i możliwości. Jesteśmy zmotywowani do dalszego rozwoju i szukania coraz bardziej efektywnych rozwiązań. Chcemy, aby narzędzia wspierające poszanowanie praw człowieka i pracowników obowiązywały także w naszym otoczeniu biznesowym. Dlatego w strategii L'Oréal for the Future zobowiązaliśmy się wzmocnić nasz łańcuch wartości i zapewnić do 2030 r. godne warunki pracy i płacy pracownikom naszych strategicznych dostawców – mówi Valéry Gaucherand, prezes HUB L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.
Różnorodność w nauce
L'Oréal od ponad dwóch dekad wspiera także różnorodność w środowisku naukowym. Program stypendialny L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki to unikalne przedsięwzięcie, wyrównujące szanse kobiet w nauce. Jego celem jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek w dziedzinie nauk o życiu, zachęcanie ich do kontynuacji prac oraz udzielenie wsparcia finansowego. W Polsce program prowadzony jest od 2001 roku. Organizatorem jest L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland. W ciągu 22 lat w Polsce Jury wyróżniło 117 stypendystek.
Cele realizowane w ramach Programu L’Oréal Dla Kobiet i Nauki obejmują zarówno popularyzację osiągnięć naukowych kobiet oraz ich wkładu w rozwój nauki, jak również budowanie świadomości barier, które stoją na ich ścieżce kariery naukowej oraz korzyści płynących z różnorodności zespołów badawczych, zarówno dla budowania jakości nauki, jak i całych społeczeństw. W badaniu przeprowadzonym wśród stypendystek aż 88% respondentek przyznało, że stypendium pozytywnie wpłynęło na rozwój ich kariery naukowej.
Komentarze