Partner serwisu
12 września 2023

Jesienna odnowa – czas peelingów, jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Kategoria: Kosmetyki

Jesień to idealny moment, aby sięgnąć po peelingi! Odpowiednio dobrane pobudzą skórę do odnowy i skutecznie odświeżą cerę, pomogą pozbyć się przebarwień – niechcianych pamiątek z lata, a dodatkowo odblokują i zwężą pory! Sprawdź, jakie korzyści daje stosowanie peelingów i jak dobrać peeling do rodzaju cery.

Jesienna odnowa  – czas peelingów, jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Złuszczanie jest jednym z kluczowych etapów pielęgnacji. Dzięki niemu uwalniamy skórę od martwego naskórka i pobudzamy ją do odnowy. Jednak odpowiednio dobrane peelingi dają naszej skórze dużo więcej!

Korzyści ze stosowania peelingów do twarzy 

Odblokowanie i zwężenie porów skóry. 

Nadmiar łoju, w połączeniu z zanieczyszczeniami i martwymi komórkami naskórka powoduje blokadę ujść porów skóry. W efekcie tworzą się nieestetyczne zaskórniki, może też dojść do nadkażenia bakteryjnego, prowadzącego do stanów zapalnych. Regularne stosowanie peelingów uwalnia skórę od martwego naskórka, a jednocześnie odblokowuje pory i przeciwdziała tworzeniu się zaskórników. 

Pobudzenie naturalnego procesu odbudowy.

Usunięcie najwyższych warstw obumarłych komórek naskórka inicjuje procesy naprawcze w skórze. Dzięki złuszczaniu warstwy rogowej skóra ulega odświeżeniu, zyskuje naturalny blask. 

Wygładzenie i spłycenie drobnych zmarszczek.

Redukcja przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery.

Ułatwienie wnikania składników aktywnych. 

Dzięki złuszczeniu naskórka składniki aktywne dostarczane w peelingu i w kosmetykach, aplikowanych w kolejnych krokach na skórę, łatwiej przenikają przez skórę i mogą skuteczniej działać w głębszych warstwach skóry.

Rodzaje peelingów do twarzy – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

W zależności od sposobu złuszczania martwego naskórka wyróżniamy:

peelingi mechaniczne – drobno lub gruboziarniste.

To kosmetyki mechanicznie ścierające martwy naskórek. W formułach tego typu scrubów znajdziecie kryształki cukru, soli, rozdrobnione pestki owoców lub ziarna kawy. Pełnią one rolę ścierniwa, złuszczającego skórę. Tego typu peelingi mogę być stosowane jedynie w przypadku skóry normalnej, tłustej bądź mieszanej. Powinny go unikać osoby z cerą suchą, wrażliwą, naczynkową, bądź ze zmianami trądzikowymi.

Peelingi enzymatyczne

Zawarte w formule enzymy rozpuszczają zawartą w komórkach keratynę, tym samym rozluźniają komórki naskórka, ułatwiając ich złuszczanie. Substancjami najczęściej wykorzystywanymi w peelingach enzymatycznych są enzymy owocowe, np. z papai, ananasa, figi lub kiwi. Peelingi enzymatyczne mogą być stosowany nawet przy skórze bardzo wrażliwej i naczynkowej.

Fot. Enzymatyczny puder do oczyszczania twarzy, FaceBoom Basic; cena:

Oczyszcza, wygładza, zmiękcza i zapewnia bezpieczną pielęgnację nawet wrażliwej cerze. Zawarty w nim ekstrakt z papai w połączeniu z mączką owsianą łagodnie złuszczają martwe komórki naskórka. W jego formule znajdziemy także olej abisyński, który pobudza procesy regeneracyjne i nadaje skórze miękkości. To delikatnie działający kosmetyk, który świetnie sprawdzi się do cery suchej czy wrażliwej.

Peelingi kwasowe

Peelingi kwasowe, podobnie jak enzymatyczne należą to peelingów chemicznych. Ich działanie bazuje na kwasach organicznych, które rozpuszczają martwe komórki naskórka, złuszczając jego wierzchnią warstwę. Ich działanie jest silniejsze niż enzymów. W formułach najczęściej wykorzystywane są:

Alfa-Hydroksykwasy (AHA) – rozpuszczalne w wodzie, działają głównie na poziomie warstwy rogowej naskórka. W peelingach najczęściej stosujemy kwas migdałowy, glikolowy lub mlekowy.

Ze względu na małą wielkość cząsteczek kwas glikolowy może głębiej penetrować skórę, niż pozostałe kwasy AHA. W przypadku skóry wrażliwej i nie przyzwyczajonej do kwasów – może działać drażniąco na cerę.

Beta-hydroksykwasy (BHA)  - w formułach kosmetycznych wykorzystywany jedynie kwas salicylowy. Jako związek lipofilowy (rozpuszczalny w tłuszczach) doskonale wnika w głąb skóry, przenikając przez warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu działa głębiej niż kwasy AHA. To kwas, który silnie złuszcza, a dodatkowo działa antybakteryjnie, reguluje wydzielanie łoju i przeciwdziała tworzeniu się zaskórników. Polecany dla osób z cerą mieszaną, tłustą, a także borykających się z trądzikiem.

Polihydroksykwasy (PHA) – rozpuszczalne w wodzie, jednak działające łagodniej na skórę niż AHA, dzięki czemu mogę być stosowane przy skórze wrażliwej i naczynkowej i z trądzikiem różowatym. W formułach kosmetycznych najczęściej wykorzystywany jest glukonolakton i kwas laktobionowy. 

Zawiera 10% kompleks kwasów AHA, BHA i PHA, który złuszcza martwe komórki naskórka, stymuluje skórę do odnowy. rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe, wyrównując koloryt skóry oraz reguluje wydzielanie sebum. Obecność w peelingu trehalozy pomaga zwiększyć poziom nawilżenia, dzięki właściwościom oksydacyjnym chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. 

Peelingi kwasowe są odpowiednie do cery problematycznej i z przebarwieniami. Mogą być również stosowane w przypadku skóry dojrzałej i z utratą jędrności. Jeśli skóra nie jest przyzwyczajona do kwasów – zacznijcie od peelingów bazujących na kwasach w niższych stężeniach i działających łagodniej na cerę. W przypadku wątpliwości, wybierzcie najbardziej uniwersalny peeling enzymatyczny – pasuje do każdego typu cery.

Wszystkie peelingi chemiczne mocno ingerują w mikrobiom skóry. Z tego powodu po ich użyciu stosujcie kosmetyki, które odbudują barierę hydrolipidową i wzmocnią wasz mikrobiom.

To idealny produkt, aby przywrócić skórze równowagę po użyciu peelingi. Tonik-esencja odczuwalnie poprawia poziom nawilżenia, wygładza i rewitalizuje. Płynna zawiesista formuła jest bogata w: endemiczną algę niebieską LANABLUE ™, kombuchę, amino-complex, synbiotyk, betainę, skwalan, witaminę E i masło shea, które aktywują procesy odnowy i przywracają równowagę mikrobiomu.

Pre- i probiotyki to skuteczny sposób, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie mikrobiomu – warto stosować je nie tylko po zastosowaniu peelingów chemicznych, ale włączyć na stałe do codziennej pielęgnacji!

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ