NCBR rekrutuje młodych naukowców w XV konkursie LIDER
Już po raz piętnasty Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wyłoni młodych naukowców, którzy stając na czele własnych zespołów, poprowadzą projekty badawczo-rozwojowe w programie LIDER. Na realizację poszczególnych pomysłów można uzyskać grant w wysokości do 1,8 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 19 lutego 2024 r.
Liderki i Liderzy rozwiną swoje kompetencje w samodzielnym planowaniu prac badawczo-rozwojowych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy.
Łączna pula pieniędzy, które NCBR przeznaczy na wsparcie projektów w XV konkursie LIDER, wynosi 80 mln zł. Projekty powinny obejmować badania o charakterze aplikacyjnym i prace rozwojowe.
– W czasach naznaczonych kryzysem przywództwa potrzebujemy mądrych, kreatywnych, sumiennych, podejmujących trafne decyzje liderów w każdej dziedzinie życia społecznego. Także w sferze badań naukowych i innowacji warto wyławiać osoby potrafiące pociągnąć innych do realizacji wspólnych celów, bo przecież za rozwiązaniami, które wyprzedzają swój czas, stoją z reguły całe zespoły entuzjastów. Właśnie na takich ludzi, przygotowujących się do pełnienia odpowiedzialnych ról i budujących kulturę przywództwa w nauce, stawiamy w programie LIDER. Zapraszamy młodych naukowców do zgłaszania swoich pomysłów w jego najnowszej, już piętnastej edycji – mówi dr Jacek Orzeł, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Nabór wniosków rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 29 marca 2024 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00).
Konkurs jest skierowany do przedstawicieli różnorodnych dziedzin naukowych, brak w nim ograniczeń tematycznych.
Jeśli jesteś:
- doktorantem;
- nauczycielem akademickim nieposiadającym stopnia doktora;
- przygotowujesz rozprawę doktorską w trybie eksternistycznym;
- nie upłynęło 7 lat, odkąd uzyskałaś/-eś stopień doktora
XV konkurs LIDER jest dla ciebie!
Co istotne, projekt musi być realizowany we współpracy z jednostką (np. uczelnią, instytutem Polskiej Akademii Nauk czy instytutem działającym w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz), która zatrudni kierownika projektu na cały okres realizacji projektu oraz pozostałych członków zespołu badawczego na okres ich pracy przy realizacji projektu.
Więcej informacji TUTAJ
Komentarze