Partner serwisu
21 stycznia 2016

Ile razy pracownik sektora farmaceutycznego zmienia miejsce pracy?

Kategoria: Ludzie farmacji

46 proc. pracowników sektora farmaceutycznego przyznaje, że zmieniało miejsce pracy już trzy-, a nawet pięciokrotnie w swojej karierze - wynika z badania opinii przeprowadzonego na zlecenie firmy Gedeon Richter.

Ile razy pracownik sektora farmaceutycznego zmienia miejsce pracy?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób niemal całe swoje zawodowe życie spędzała w jednym miejscu pracy, w tym samym pokoju, często na tym samym stanowisku. A dziś, mimo, że zmiana pracodawcy niewątpliwie wiąże się ze stresem, obawą przed natłokiem nowych obowiązków i utratą stabilizacji, coraz częściej decydujemy się na ten krok. Co nas do tego składnia? Jak pokazuje badanie opinii* są to przede wszystkim: większe zarobki (niemal 46 proc. wszystkich odpowiedzi), możliwość rozwoju zawodowego (23,3 proc.) oraz elastyczne godziny pracy (17,6 proc.).

Kwestia wynagrodzenia jest i pozostanie jednym z najważniejszych czynników, dla których zmieniamy miejsce zatrudnienia. Jednak w miarę polepszania się sytuacji na rynku pracy na znaczeniu zyskują też inne, kwestie takie jak możliwość rozwoju zawodowego na płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej oraz pakiet szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Dużą rolę odgrywa elastyczny czas pracy i tzw. work-life balance, czyli zachowanie równowagi między karierą a życiem prywatnym. Wiele osób ma też już świadomość, że praca w miejscu, w którym nie czujemy się dobrze ze względu na atmosferę w zespole, czy wypalenie zawodowe to istotne powody, dla których warto rozważyć zmianę, zamiast często dosłownie męczyć się u obecnego pracodawcy. Przyczyn naszej decyzji może być wiele, ważne jednak jak się do tej zmiany przygotujemy. Przede wszystkim postarajmy się odpowiedzieć na pytania: Jakie cele chcę osiągnąć w obszarze mojego życia zawodowego? Co zyskam i stracę na tej zmianie? Jakie mam oczekiwania? Czy chcę pozostać w tej samej branży czy całkowicie ją zmienić? Jeśli tak - czy mam jakieś doświadczenie, umiejętności, które są niezbędne do podjęcia pracy w danym obszarze? Dobrym pomysłem jest spisanie tych pytań i zastanowienie się nad odpowiedziami. Jeśli uświadomimy sobie na jakim zawodowym etapie obecnie się znajdujemy i czego nam jeszcze brakuje, łatwiej nam będzie ruszyć do przodu - mówi Marta Lebuda, specjalista ds. HR, ekspert programu "RECEPTA na sukces w farmacji 2".

 

 

* Badanie opinii przeprowadzone na grupie zawodowej farmaceutów przez zespół badawczy instytutu badań Biostat na zlecenie Gedeon Richter. Zrealizowane za pomocą metody CATI (Computer Assisted Telephone Interview) polegającej na telefonicznym wywiadzie z respondentem, podczas którego ankieter wprowadza odpowiedzi klienta do dedykowanej aplikacji komputerowej, stworzonej na potrzeby badania.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ