Naturalne składniki pod lupą – lecznicze właściwości brzozy
Dawniej uznawana była za symbol siły natury, a przedmioty z niej wykonane traktowano jako talizmany, które chroniły ludzi przed złymi duchami. Już starożytni Rzymianie oraz Słowianie wiedzieli, że to drzewo ma nie tylko nieziemskie, ale także lecznicze właściwości.

Uzdrawiająca moc brzeziny
Brzoza to jedyne drzewo, które ma białą korę. Kolor zawdzięcza zawartości betuliny, która od wieków znana jest jako substancja o działaniu przeciwzapalnym, antywirusowym, żółciopędnym oraz przeciwalergicznym. W korze brzozowej znajdują się związki, które można wyizolować w postaci ekstraktu – należą do nich betulina i kwas betulinowy. Te naturalne antyoksydanty chronią skórę przed wolnymi rodnikami, opóźniając procesy starzenia, pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, łagodzą objawy atopowego zapalenia skóry oraz wzmacniają włosy. Znajdują też zastosowanie w leczeniu chorób takich jak kamica nerkowa, zapalenie pęcherza moczowego i cewki moczowej, a to wszystko za sprawą właściwości bakteriobójczych i antyseptycznych.
Kora brzozy i jej ekstrakty znajdują szerokie zastosowanie we współczesnej kosmetyce, m.in. w pielęgnacji twarzy, włosów i ciała. Jej unikalne właściwości wykorzystywane są także w produktach koncernu Elfa Pharm.
Kora brzozy i dziegieć w pielęgnacji włosów
Naturalny wyciąg z kory brzozy wzmacnia cebulki włosowe, nadając im blask, miękkość i sprężystość oraz zapobiega łamaniu i wypadaniu włosów. Przyspiesza także resorbowanie się zmian grudkowo-łuszczących skóry głowy, poprawia jej nawilżanie, elastyczność i komfort. Natomiast dziegieć brzozowy reguluje pracę gruczołów łojowych oraz chroni przed nadmiernym wydzielaniem sebum.
O’Herbal, maska do włosów normalnych z ekstraktem z kory brzozy, zapewnia włosom zdrowy wygląd.
Pojemność: 500 ml