Partner serwisu
13 września 2019

Gazy i wzdęcia odlecą w niepamięć

Kategoria: Aktualności

Brzuch napompowany niczym balon wypełniony helem, uczucie rozpierania, bulgotania w brzuchu... nie wspominając już o towarzyszących wiatrach – przekleństwo, które nazywane jest wzdęciem! Mimo, iż problemy jelitowe są co najmniej powszechnym problemem, traktowane są jako tabu – warto dodać, iż według statystyk problem ze wzdęciami oraz gazami dotyczy aż 43% populacji, z czego częściej borykają się z nim kobiety... Liczby mówią same za siebie, lecz bez obaw – taki problem... to nie problem! Poznamy dziś proste sposoby na pożegnanie się z dolegliwościami jelitowymi – gazy i wzdęcia odlecą w niepamięć!

Gazy i wzdęcia odlecą w niepamięć

Skąd biorą się wzdęcia?

Wzdęcia to nic innego jak nadmiar gazów w przewodzie pokarmowym. Powietrze dostaje się do jelit podczas wykonywania codziennych czynności np.: palenie papierosów, rzucie gumy, przełykanie śliny, jedzenie, picie, mówienie. Na gromadzenie się gazów w jelitach bardzo duży wpływ ma również dieta i produkty, które spożywamy: warzywa strączkowe, warzywa z rodziny kapustowatych, śliwki, czereśnie, potrawy smażone, dania ostro przyprawione, słodycze oraz alkohol. W drodze po zmniejszenie problemów jelitowych nie należy rezygnować z wymienionych produktów – ewentualnie można zastanowić się nad słodyczami oraz alkoholem, które nie są niezbędne do funkcjonowania organizmu – wymienione składniki diety wykazują działanie antywolnorodnikowe, witaminizujące i mineralizujące. Na szczęście organizm nie reaguje wzdęciami na wszystkie potrawy, dlatego też drogą eliminacji wyśledzisz winowajcę zamieszania (niech przeminie z wiatrem) i znajdziesz mu godnego zastępcę.

Bywają również przypadki, gdy nieprzyjemne dolegliwości w funkcjonowaniu układu pokarmowego wywołane są towarzyszącymi chorobami: długotrwałe zaparcia, upośledzenia funkcji jelit, choroby trzustki i wątroby, choroba wrzodowa, nietolerancja pokarmowa, a także choroby występujące na tle nerwowym, np. zespół jelita drażliwego – w takich przypadkach konieczna jest pomoc lekarza!

Naturalne sposoby na walkę ze wzdęciami

Jeżeli problemy jelitowe (gazy i wzdęcia) dotyczą właśnie Ciebie poświęć chwilę czasu, aby zapoznać się z naturalnymi sposobami na pozbycie się nieprzyjaciela, który „wypuszczony na wolność” może być jedną z najgorszych gaf w naszym savoir vivrze. Przejdźmy do rzeczy – po pierwsze: herbaty ziołowe wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego! Po obfitym posiłku warto wypić napar z ziół wiatropędnych (kmin, koper włoski, kolendra, rumianek), które można zakupić w aptekach, jak i sklepach zielarskich. Zioła zamknięte są w wygodnych torebakach, dzięki czemu bez problemu przygotujesz ziołowy napar, który przyniesie korzyści dla twojego brzucha, a dodatkowo będzie dobrze smakował: Herbatka fix Koperkowa czy Herbatka na wzdęcia firmy Herbapol Kraków – jest ona połączeniem starannie dobranych ziół sprzyjająch opróżnieniu jelit z nadmiaru gazów.

Wzdęcia bardzo często są skutkiem zaparć, które powstają w skutek nieprawidłowej diety. Aby uniknąć problemów z obstrukcją warto wdrożyć w swą dietę produkty zawierające błonnik, który usprawni pracę jelit – znajdziesz go w produktach spożywczych: wszelkiego rodzaju kasze, otręby pszenne, wiórki kokosowe oraz w formie suplementów diety lub leków w aptekach: Ispagul S Chia, Colosan EX z probiotykami czy Solgar Błonnik z Łusek Babki Płesznik. Pozbyciu się problemów ze wzdęciami i gazami służy również aktywność fizyczna – wpływa ona korzystnie na przemianę materii i pasaż jelitowy. Półgodzinny spacer po obfitym posiłku lub daniu wywołującym gazy może być najlepszym remedium na wzdęcia!

Leki na wzdęcia

Jeżeli wprowadzone zmiany nie przynoszą rezultatów, a wzdęcia i gazy nadal dają Ci się we znaki skorzystaj z produktów dostępnych w aptekach (np. tutaj - https://www.i-apteka.pl/pol_m_Uklad-pokarmowy_Zgaga-wzdecia-niestrawnosc-547.html, które skutecznie rozwiążą strajk jelit. Preparaty ułatwiające usunięcie nadmiaru gazu z jelit bazują na substancji czynnej, jaką jest symetykon,

a znajdziesz go w kilku formach: kapsułki, saszetki, a nawet krople. Największą popularnością wśród pacjentów cieszy się lek Espumisan, który skutecznie znosi uczucie wzdęcia – Espumisan kapsułki 40mg oraz Espumisan Max w kapsułkach o dawce 140mg. Produkt Espumisan w kroplach zalecany jest również w przypadku kolek jelitowych u dzieci – on również występuje w dwóch dawkach: 40mg i 100mg. Producent wprowadził również lek opierający się na symetikonie w dawce 125mg, który dzięki nowoczesnej technologii zamknięty został w wygodnych do przyjmowania granulkach – wpłynie on korzystnie na zmniejszenie wzdęć spowodowanych nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejszenie uczucia pełności, wzdęć

i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach. Oczywiście nie jest to jedyny preparat zalecany w przypadku wzdęć, lista jest długa, dzięki czemu każda osoba dotknięta problamami jelitowymi znajdzie preparat dostosowany do swoich potrzeb i preferencji: Iberogast, Spumax Wzdęcia czy Smecta Gas. Należy pamiętać, aby leki przyjmować zgodnie z informacjami w ulotce lub zaleceniami lekarza.

Autor: Patrycja Trendel, i-Apteka.pl

źródło: artykuł sponsorowany
termitka
2019-09-24
u mnie to jedynie intesta pomogła na wzdęcia, do tego dieta,bo niestety sama dieta nie zdziałała nic, brzuch jak balon, dopiero po intescie coś pomogło
bananowa
2020-03-23
długo z tym walczyłam, bo wiadomo, złe przyzwyczajenia żywieniowe ciężko wypędzić. na szczęście jak zaczęłam się zdrowo odżywiać, czyli zmieniłam dietę i do tego jeszcze zaczęłam stosować kapsułki debutir to wreszcie coś drgnęło. teraz dzięki temu moje jelita działają jak w zegarku i wszystkie problemy związane z trawieniem zniknęły.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ