Partner serwisu
01 marca 2022

USP Zdrowie uruchamia webinary edukacyjne dla farmaceutów

Kategoria: Aktualności

USP Zdrowie zaprasza farmaceutów na cykl bezpłatnych webinarów dotyczących ochrony zdrowia. Pierwszy z nich dotyczy niepożądanych odczynów poszczepiennych u dzieci. Za udział w spotkaniu farmaceuci mogą otrzymać 2 edukacyjne punkty twarde.

Rozszerzanie zakresu swojej specjalności i zdobywanie nowej wiedzy jest w zawodzie farmaceuty bardzo istotne. Działania edukacyjne są przy tym premiowane przez resort zdrowia, który przed każdym przedstawicielem tego zawodu postawił wymóg zdobycia 100 punktów twardych w ciągu 5 lat.

USP Zdrowie, wychodząc naprzeciw  potrzebom systemu ochrony zdrowia i wspierając farmaceutów, chcących podnieść poziom swojej wiedzy, uruchamia bezpłatny cykl specjalnych działań edukacyjnych. Webinary pod tytułem „W trosce o rozwój – Twoja recepta na wiedzę” są częścią programu, który ma wesprzeć przekształcenia w zintegrowanym systemie opieki farmaceutycznej.

Pierwszy webinar "Niepożądane odczyny poszczepienne po szczepieniu przeciw COVID-19 u dzieci - postępowanie", który odbędzie się 2 marca 2022 roku o godz. 18.00, poprowadzi prof. dr hab. n. med. Adam Jerzy Sybilski, kierownik II Klinki Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Tematyka pierwszego webinaru dotyczy postępowania w przypadku wystąpienia odczynów poszczepiennych u dzieci po szczepieniu przeciw COVID-19 i obejmuje rolę farmaceuty  w kompleksowej opiece nad małym pacjentem. USP Zdrowie w ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, oferuje akredytację punktów twardych. Za udział w webinarze farmaceuci mogą otrzymać 2 punkty twarde.

Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP) jest zaburzeniem stanu zdrowia związanym ze szczepieniem, które występuje w ciągu 4 tygodni po podaniu pierwszej, bądź kolejnej dawki szczepionki. Według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC – Centers for Disease Control and Prevention), po podaniu szczepionki dzieciom w wieku 5-11 lat do tej pory odnotowano takie działania niepożądane jak m.in. ból, zaczerwienienie i opuchlizna w miejscu wkłucia, zmęczenie, bóle głowy
i mięśni, mdłości, dreszcze, gorączka.

Aktualna, zweryfikowana wiedza z tego obszaru przekazana farmaceutom jest szczególnie istotna w kontekście szczepień przeciwko COVID-19 u dzieci. Możliwość szczepienia dzieci od 5 roku życia przeciwko COVID-19 uruchomiono 16 grudnia 2021. Dlatego bardzo ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna odnośnie szczepień, ale również zestawienie aktualnych wytycznych odnośnie odczynu  
i sposobu postępowania w takich sytuacjach.

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu naszych szkoleń, które są realizowane na platformie Stworzone dla Farmaceuty. Aby wziąć udział w webinarze, należy kliknąć w poniższy link i zarejestrować się na wydarzenie:

https://stworzonedlafarmaceuty.pl/webinary/W-trosce-o-rozwoj-recepta-wiedzy-dla-farmaceuty/546000/index/VDlKQ1piSlg5ekUyYVFacnEyK0pOUT09

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ