Partner serwisu
19 października 2022

Kiedy warto udać się do neurologa?

Kategoria: Aktualności

Problemy neurologiczne dotykają dziś wielu osób. W tym poradniku przeczytasz, kiedy należy odwiedzić specjalistę i jak wybrać lekarza, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów. Poznaj kilka cennych wskazówek, a dobre zdrowie będzie w zasięgu ręki.

Kiedy warto udać się do neurologa?

Bóle głowy

Dziś bóle głowy stanowią problem powszechny. Bardzo często powody tego stanu można ustalić samodzielnie (przemęczenie, problemy z kręgosłupem). Jednak zdarza się, że niezbędna jest konsultacja neurologiczna. Do specjalisty zazwyczaj zgłaszają się osoby z silnymi i częstymi bólami głowy. Przyczyny mogą być różne. Niekiedy okazuje się, że za bóle odpowiadają bardzo poważne choroby i należy szybko rozpocząć terapię. W dodatku taka przypadłość znacznie obniża komfort życia i powoduje rozdrażnienie. Na szczęście dzisiejsza medycyna jest bardzo skuteczna.

Pamiętaj, że o wyborze specjalisty nie może decydować przypadek. Wysokim uznaniem wśród klientów cieszą się eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wystarczy zajrzeć na stronę i wybrać usługę ze swojego miasta (np. neurolog Warszawa). To doskonała propozycja dla wszystkich pacjentów, którzy chcą wreszcie zapomnieć o przykrych dolegliwościach. 

Choroba Parkinsona

Ta choroba powoduje zanik komórek struktur śródmózgowia (istoty czarnej). Wówczas ilość dopaminy się zmniejsza i dochodzi do problemów z prawidłowym poruszaniem się oraz utrzymaniem właściwego napięcia mięśni szkieletowych. 

Wśród objawów najczęściej wymienia się spowolnienie ruchowe. Dochodzi również do drżenia spoczynkowego oraz wzmożonego napięcia mięśniowego. Warto dodać, że na chorobę Parkinsona zapadają osoby w wieku od 30 do 80 lat, więc przedział jest bardzo szeroki i żadnych objawów nie można lekceważyć. 

Podczas leczenia eksperci stosują rozwiązania, które wpływają na stymulację produkcji dopaminy lub hamowanie jej metabolizmu. Gdy zauważysz objawy, skontaktuj się z ekspertem z Sieci Kliniki Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic, a na pewno uzyskasz pomoc. 

Choroba Alzheimera

To choroba neurozwyrodnieniowa mózgu, która powoduje zanik komórek nerwowych. To z kolei prowadzi do otępienia mózgowego. Wśród kolejnych objawów można wyróżnić utratę pamięci epizodycznej. Oznacza to, że chorzy nie pamiętają zbyt wiele z minionego dnia, lecz dobrze wiedzą, czym zajmowali się w dalszej przeszłości.

Najczęściej choroba dotyka osób po 65 roku życia, choć nie jest to reguła. Początki tego stanu mogą pojawiać się nawet przed ukończeniem 30 lat, co wiąże się z nieprawidłowościami w tkance mózgowej. 

Warto zaznaczyć, że na Chorobę Alzheimera nie ma leku. Natomiast istnieją metody, które znacznie spowalniają jej postępy. Dzięki temu chory nie musi się zmagać z nadmiernym pobudzeniem czy dezorientacją. Warto więc odwiedzić stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic i wybrać najlepsze rozwiązanie. Przekonało się o tym wielu pacjentów.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ