Tabletkarka pracująca prawie o 50% szybciej
O superwydajnej tabletkarce, nowym tunelu sterylizacyjnym oraz maszynach inspekcyjnych mówił podczas Interpack 2014 Krzysztof Galik – właściciel firmy PP GAL, przedstawiciela Boscha w Polsce.
– Bosch, jako dostawca urządzeń procesowych i pakujących, cały czas intensywnie się rozwija – zarówno wewnętrznie, organicznie, jak i poprzez przyłączanie, czyli zakup kolejnych firm. Dzięki temu nasza oferta staje się coraz bardziej kompleksowa – mówił Krzysztof Galik.
Nowi partnerzy
Na ostatniej Achemie w 2012 roku Bosch pochwalił się trzema nowymi partnerami – Hüttlin, Manesty oraz Eisei. Pierwsza firma produkuje urządzenia do granulacji. Druga od ponad 90 lat dostarcza prasy tabletkujące oraz drażownice i powlekarki. Trzecia zaś jest liderem w produkcji maszyn do inspekcji.
Superszybka tabletkarka
– W tym roku na targach Interpack pokazujemy nowy model tabletkarki Manesty TPR 500, która ma innowacyjny system napędu – „direct torque driver”. Dzięki temu udało się powiększyć wydajność maszyny – przedtem wynosiła ona 250 tysięcy tabletek na godzinę dla standardowego oprzyrządowania, teraz jest to ponad 350 tysięcy. Oznacz to więc znaczący wzrost jej wydajności – zwrócił uwagę Galik.
Nowości dla farmacji
Oprócz tego, Bosch stworzył całą grupę maszyn inspekcyjnych, które są w stanie kontrolować różne parametry pojemników z produktami płynnymi, a nowością jest pokazana na tegorocznym Interpack maszyna do inspekcji tabletek ETIM o wydajności 300.000 t/h.
– Naszą nowością dla farmacji jest także tunel sterylizacyjny HQL 8230 z 2 sterylizującymi oraz 3 chłodzącymi modułami oraz urządzenie do napełniania ampułkostrzykawek, wkładów i fiolek FXS Combi ze zintegrowaną stacją kapslowania. W ofercie mamy również wiele nowych rozwiązań w urządzeniach laboratoryjnych dla farmacji i przemysłu kosmetycznego oraz moduł Track&Trace CPS 1900. Niewątpliwym hitem jest nasza najnowsza sortownica kapsułek twardych KKX 3900 o wydajności 220.000 k/h, pracująca w technologii „ X-ray” z precyzyjnym systemem pomiaru długości oraz detekcją kapsułek uszkodzonych – mówił Krzysztof Galik.
Potencjał i synergia
Bosch Packaging Technology może korzystać ze wszystkich centrów konstrukcyjno-produkcyjnych Bosch Gruppe, również tych przeznaczonych dla innych branż, np. dla motoryzacji, robotyzacji, ect. Według Krzysztofa Galika w ten właśnie sposób firma wykorzystuje cały swój potencjał i synergię, co niewątpliwie pozwala rozszerzać asortyment nowych technologii i być liderem na rynku innowacji.
Fot. BMP'