Partner serwisu
Gorący temat
14 marca 2019

Inauguracja XVII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Kategoria: XVII Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii

Opłacalność inwestycyjna, DSR, zarządzanie mediami, efektywność energetyczna, przemysł 4.0 – to tylko niektóre zagadnienia, jakie będą omawiane podczas XVII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii 2019, odbywającej się w dniach 14-15 marca, w Czeladzi w hotelu Szafran.

Inauguracja XVII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Już po raz siedemnasty przedstawiciele przemysłu energochłonnego spotykają się w Czeladzi, na konferencji dotyczącej efektywnego zarządzania energią. Przez dwa dni będą rozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed sektorem w zakresie optymalizacji procesów, zwiększenia efektywności energetycznej oraz rosnącymi cenami energii elektrycznej.

Efektywność to miara skuteczności

- Od 26 lat budujemy możliwości porozumienia. Staramy się stworzyć przestrzeń porozumienia między firmami, wytwórcami a ich odbiorcami. Tak jest i z tą konferencją, dotyczącą efektywnego zarządzania energią w przemyśle - rozpoczął konferencję Adam Grzeszczuk, Prezes BMP. - Definicji związanych z efektywnością energetyczną jest sporo. Jeżeli przyjrzymy się pojęciu efektywności to jest nią miara skuteczności i sprawności rozumiana jako stopień osiągnięcia celu. Zarządzanie to sztuka podejmowania decyzji lub inaczej, uporządkowanie chaosu. Podczas tej konferencji będziemy dyskutować o tle, w jakim przyszło funkcjonować przemysłowi. Jednym z najważniejszych aspektów są rosnące ceny energii elektrycznej i będzie to główny motyw dyskusji. Życzę wszystkim owocnych obrad i efektywnych rozmów – powiedział na powitanie A. Grzeszczuk.

Wyzwanie dla przemysłu

- Mamy zaszczyt być partnerem strategicznym tej konferencji. Poruszana w jej czasie tematyka jest bardzo ważna, wiemy o tym z własnego doświadczenia. Nasza spółka została powołana właśnie po to, by efektywnie zarządzać energią. To jedna z naszych głównych zasad. Efektywność energetyczna będzie jednym z ważniejszych wyzwań dla przemysłu. Oby moc była z nami – powiedział Tomasz Bożek, Wiceprezes Zarządu TAMEH POLSKA sp. z o.o..

Trzeba znaleźć sposób na sprostanie problemom

Po nim głos zabrał prof. dr hab. inż. Jan Popczyk, Przewodniczący Rady Programowej czasopisma „Energetyka Cieplna i Zawodowa”, pomysłodawca przedsięwzięcia.

– Wydaje nam się, że robiliśmy coś pozytywnego, ale oglądamy się za siebie i okazuje się, że jesteśmy w czarnej dziurze. Trzeba znaleźć sposób na to, byśmy zaczęli robić to, co trzeba zrobić. Sala jest pełna młodych ludzi. Jest tu pokolenie, które decyduje o przemyśle, ale i o kraju, ponieważ decyzje o przemyśle to decyzje o kraju. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom, czy jesteśmy w stanie zweryfikować prawdziwe problemy? Po 20-30 latach następne pokolenie zada pytanie o to, co zrobiliście w tej sprawie. Osoby, obecne na tej konferencji są w stanie zmierzyć się z tymi z problemami. Za te 20-30 lat możecie liczyć na ocenę następnego pokolenia. - powiedział zebranym prof. Jan Popczyk.

Bez sentymentów

– Dziękuję za tę konferencję, możliwość rozmów i spotkania w tych trudnych warunkach. Stoimy przed wyzwaniami, którym trzeba sprostać. Przed nami ciekawy i zaskakujący rok. Zaczęło się od gwałtownego wzrostu cen uprawnień do emisji CO2, wzrostu cen energii. Przed energetyką i przemysłem cały szereg problemów formalnych. W gospodarce światowej sentymentów nie ma. Przy tych poziomach cen za energię będziemy tracić impet. Musimy dyskutować o tym, jak zachować się w tej sytuacji - powiedział Henryk Kaliś, Prezes Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu.

Praktyka i czyny

- Mam nadzieję, że prelegenci wyposażą uczestników tej konferencji w wiedzę, która pozwoli wykazać się czynami – podsumował inauguracyjną część konferencji Krzysztof Ławrywjaniec, Szef Działu Rozwoju Biznesu i Sprzedaży CEZ ESCO.

Organizatorem konferencji jest firma BMP, wydawca czasopism i portali branżowych, m.in. „Energetyka Cieplna i Zawodowa”, kierunekenergetyka.pl. Partnerem głównym wydarzenia jest CEZ ESCO Polska. Partnerzy branżowi: Grupa Azoty, JSW. S.A., Lotos. Partner strategiczny: TAMEH. Patronat honorowy sprawuje: NFOŚiGW. Patronat merytoryczny sprawują: HIPH, FOEEiG, GIPH, PSE, PIPC, KAPE, KZSMZR.

Adventure Media / A. Dik

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ