Partner serwisu
01 grudnia 2014

Roadshow ADAMED SmartUP zakończony

Kategoria: Z życia branży

Od 21 października do 25 listopada br. zespół projektowy I edycji ogólnopolskiego projektu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP pokonał ponad 5200 km, odwiedzając 20 najlepszych liceów w 18 miastach Polski.

Roadshow ADAMED SmartUP zakończony

Spotkania z ponad 1500 uczniami odbyły się w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Krakowie, Bielsko-Białej, Opolu, Wrocławiu, Żarach, Poznaniu, Zamościu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdyni, Gdańsku, Radomiu, Białymstoku i Olsztynie.

– Poprzez cykl spotkań z uczniami z liceów w całej Polsce chcieliśmy dotrzeć do najzdolniejszych młodych ludzi i zachęcić ich do wzięcia udziału w rekrutacji do naszego programu. ADAMED SmartUP został stworzony przez Fundację Grupy Adamed, aby wspierać rozwój naukowy młodzieży utalentowanej w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych. A jest o co walczyć, gdyż nagrodą będzie udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym oraz 10-miesięczna opieka merytoryczna, w postaci konsultacji edukacyjnych. Na najlepszych czekają stypendia naukowe dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – tłumaczy Anna Kosińska, Project Manager projektu ADAMED SmartUP.

Każde ze spotkań miało inny charakter, ale wszystkie łączyło jedno – polscy licealiści poważnie myślący o karierze naukowej. Pytań od młodzieży nie było końca. Interesowały ich takie szczegóły jak charakter i forma zagadek, które należy rozwiązać aby przejść przez pierwszy etap rekrutacji do programu czy forma stypendium naukowego dla laureatów. Młodzi ludzie zaskoczyli dużą dojrzałością i determinacją, gdyż spotkania w liceach potwierdziły, że doskonale wiedzą, ile czasu i pracy wymaga osiągnięcie sukcesu. Zdają sobie również sprawę, że szanse na rozwój ich własnych pasji wzrosną, jeśli wezmą udział w takich inicjatywach, jak projekt ADAMED SmartUP.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rozmowy z naukowcami programu ADAMED SmartUP, którzy uświadomili uczniom jak szerokie perspektywy niesie praca naukowca.


– Podczas spotkań wielu z licealistów zauważyło, że praca w nauce nie musi wiązać się jedynie z nocami spędzonymi w laboratoriach i pisaniem publikacji naukowych. Współpracujący z nami wykładowcy tacy jak Monika Koperska czy Damian Sojka udowodnili, że praca naukowa wiąże się z dużą swobodą i różnorodnością, gdyż można łączyć w niej pasje do rozwiązywania problemów chemicznych z aktorstwem czy zamiłowaniem do sztuki. Chcieliśmy pokazać młodzieży, że dla nauki nie ma ograniczeń, że istnieją one jedynie w naszych głowach. – dodała Anna Kosińska. 

Źródło i fot.: Grupa Adamed

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ