Partner serwisu
16 września 2016

TAROPAK i LOGIPAK 2016

Kategoria: Z życia branży

W jubileuszowej 30.edycji targów TAROPAK swój udział zapowiedziało blisko 500 wystawców z Polski i 24 krajów świata. Swoja ofertę zaprezentują oni na łącznej powierzchni 13000 metrów kwadratowych. W czasie targów zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących

TAROPAK i  LOGIPAK 2016

III Kongres Przemysłu Opakowań

„Opakowania w łańcuchu dostaw” – to temat przewodni III Kongresu Przemysłu Opakowań, który odbędzie się 27 września podczas targów TAROPAK. Spotkania dotyczące znaczenia opakowań dla gospodarki, jak i  życia indywidualnego konsumenta,  co dwa lata organizują wspólnie: Polska Izba Opakowań i  Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tegorocznym Kongresie zaplanowano udział projektantów i producentów opakowań, producentów pakowanych produktów, kadry kierowniczej centrów logistycznych i magazynów, przedstawicieli sieci handlowych i pracowników sklepów, wszystkich, którzy w swojej pracy spotykają się z opakowanymi produktami. Udział w Kongresie zapowiedzieli zarówno przedstawiciele nauki, jak i praktycy.

27 września, pawilon 15, sala 1G

III Forum Bezpieczeństwa w Magazynie

Eksperci i praktycy reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej, Państwową Inspekcję Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy, Urząd Dozoru Technicznego oraz partnerzy techniczni Forum, przedstawią osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Interaktywna część „Cyfrowe bezpieczeństwo” (DigitalSafety) obejmuje miejsca, gdzie będą prezentowane zastosowania cyfrowych narzędzi pracy w magazynie, mające wpływ na bezpieczeństwo pracy.

Targi LOGIPAK, 26-29.09.2016r., pawilon 3a (antresola)

In4Log 2016

„Chudy przepis na logistykę” to zasadnicza osnowa idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics (In4Log 2016). Piąta edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się jak zwykle na innowacjach w logistyce. W ramach cogodzinnych pokazów zaprezentowany zostanie na żywo przepływ towaru przez magazyn z uwzględnieniem wszystkich stref - od przyjęcia towaru, przez składowanie i kompletację, po przygotowanie do wysyłki. Targowa publiczność po raz pierwszy będzie świadkiem pracy automatycznych robotów w strefie kompletacji.

26-29 września, pawilon 3A, stoisko 105

Innowacyjne opakowania – warsztaty i wystawa

Eksperci z różnych firm, mający wieloletnie doświadczenie w branży, w praktyczny sposób zapoznają uczestników z aspektami produkcji opakowań oraz odpowiedzą nawet na najtrudniejsze pytania. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm projektujących opakowania, agencji reklamowych, przygotowalni, drukarń, a także brand managerów. W czasie warsztatów targowi goście będą mogli porozmawiać o biznesowym potencjale etykiety i najnowszych metodach jej produkcji, o opakowaniu jako narzędziu służącym do promocji konsumenckiej oraz o innowacjach usprawniających prace w drukarniach opakowaniowych i etykietowych. Uzupełnieniem warsztatów będzie wystawa, w ramach której zostaną pokazane kreacje opakowaniowe, efektowne uszlachetnienia oraz innowacyjne etykiety.

27-28 września, pawilon 6A, stoisko 79

Fabryka Pakowania na Żywo

W ramach Fabryki  Pakowania na  Żywo pokazane zostaną  automatyczne linie do pakowania w folie świeżych produktów spożywczych oraz wyrobów piekarskich i cukierniczych . 

Wyjątkowość Fabryki polegać będzie na pokazaniu efektów pakowania, jakie daje stosowanie wielowarstwowych folii termokurczliwych na automatycznych liniach pakujących o wydajności kilku tysięcy opakowań na godzinę. Nowością będzie zastosowanie zgrzewów ciągłych w automatach pakujących oraz folii zapobiegającej efektowi parowania świeżych produktów.

26-29 września, pawilon 3, stoisko 98

Konkurs Art Of Packaging

Prace nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu będzie można zobaczyć w Holu Wschodnim. Co roku jury złożone z ekspertów w dziedzinie opakowaniowej wybiera najlepsze projekty w kategorii Debiuty i Professional. Tu liczy się przede wszystkim design – jego prostota bądź też wysublimowanie. Uwagę jury podczas obrad zwracają także technika wykonania, jakość czy ekologiczna produkcja. Niezwykle ważna jest również spójność opakowania i jego zawartości. Konkurs otrzymał akredytację Światowej organizacji Opakowań w USA co oznacza, że laureaci są automatycznie nominowani do nagrody głównej międzynarodowego konkursu WorldStar organizowanego przez WPO.

26-29 września, Hol Wschodni (parter)

PAKSTAR

Prace nagrodzone w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar i piątej edycji Krajowego Konkursu Projektów Opakowań Student PakStar będzie można zobaczyć w Holu Wschodnim. Celem tych konkursu jest stymulowanie i promowanie działań innowacyjnych w dziedzinie opakowań, zmierzających do doskonalenia opakowań oraz lepszej ochrony pakowanych wyrobów, a także zwiększenia ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Konkurs PakStar otwiera laureatom drogę do udziału w Światowym Konkursie Opakowań WorldStar, a konkurs Student Pak- Star - w Światowym Konkursie Projektów Opakowań WorldStar Student Award. Wymienione konkursy są organizowane przez Światową Organizację Opakowań (World Packaging Organization - WPO)

26-29 września, pawilon 6A, stoisko 70

Wystawa TAROPAK.30

Wystawa łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Historyczne fotografie obrazujące 30-ści edycji TAROPAKU korespondować będą z artystycznym projektem „Dekonstruktura” autorstwa dr Elżbiety Cios, który został motywem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji targów. Pokazuje on, że nawet z przetworzonej kartki papieru można stworzyć produkt – kostium będący w stanie pięknie otulić kobiece ciało.

Hol Wschodni, antresola

Więcej: www.taropak.pl, www.logipak.pl

 

Źródło i fot.: Taropak

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ