Partner serwisu
26 września 2018

Międzynarodowa konferencja 4th Baltic Stem Cell Meeting odbędzie się już 28-30 września

Kategoria: Z życia branży

Profesor Eliane Gluckman otworzy wykładem czwartą edycję międzynarodowej konferencji Baltic Stem Cell Meeting na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Międzynarodowa konferencja 4th Baltic Stem Cell Meeting odbędzie się już 28-30 września

Profesor Eliane Gluckman (Hopitaux Universitaires Saint-Louise, Francja), która dokładnie 30 lat temu dokonała pierwszego w historii przeszczepienia komórek macierzystych z krwi pępowinowej, wygłosi wykład inaugurujący czwartą edycję międzynarodowej konferencji Baltic Stem Cell Meeting.

Eliane Gluckman to pionierka terapii komórkami macierzystymi, członek zespołu, który wykonał pierwszą transplantację komórek macierzystych krwi pępowinowej. Jest niezwykłą osobowością w świecie nauki i medycyny. Charyzmatyczna, śmiała w decyzjach i odważna w patrzeniu w przyszłość – dzięki jej nieschematycznym działaniom nie tylko przeprowadzono z powodzeniem pierwszy zabieg transplantacji komórek z krwi pępowinowej i sznura pępowinowego, ale również prowadzono dalsze prace nad doskonaleniem i poszerzaniem zakresu zastosowań ich w terapiach coraz to większej liczby schorzeń. Profesor Gluckman jest więc niekwestionowanym autorytetem uprawnionym do podsumowania ostatnich 30 lat i podjęcia próby prognozowania przyszłości transplantacji krwi pępowinowej. O tym właśnie będzie mówiła w swoim wykładzie rozpoczynających 4th Baltic Stem Cell Meeting.

Międzynarodowa konferencja 4th Baltic Stem Cell Meeting odbędzie się w dniach 28-30 września 2018 w Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM).

Celem konferencji jest umożliwienie spotkania i wymiany doświadczeń światowej sławy ekspertów i młodych badaczy zainteresowanych tematyką komórek macierzystych, ich wykorzystania w terapiach oraz problematyki medycyny regeneracyjnej. Tematyka zjazdu dotyczyć będzie badań nad wczesnymi rozwojowo komórkami macierzystymi o cechach komórek multi- i pluripotencjalnych znajdującymi się m.in. w krwi pępowinowej - szczególnie komórek o cechach embrionalnych komórek macierzystych (very small embryonic-like stem cells - VSELs), wykorzystaniem mikrofragmentów błonowych/egzosomów w diagnostyce
i medycynie regeneracyjnej oraz postępami klinicznymi wykorzystania komórek macierzystych szpiku kostnego, krwi pępowinowej i tzw. krwi mobilizowanej. Na konferencji wystąpi blisko 30 autorytetów zajmujących się w swojej praktyce i pracach badawczych tematyką komórek macierzystych.

Partnerem 4th Baltic Stem Cell Meeting są Polski Bank Komórek Macierzystych i FamiCord.

Obecność Polskiego Banku Komórek Macierzystych na 4th Baltic Stem Cell Meeting jest całkowicie naturalna – konferencja ta jest najbardziej znaczącym forum eksperckim w tym regionie Europy i miejscem wymiany inspiracji oraz doświadczeń w terapiach komórkami macierzystymi. Podczas konferencji odbędzie się sesja ekspercka poświęcona problematyce wykorzystania w terapiach krwi pępowinowej – najnowszym osiągnięciom, wskazaniom oraz ograniczeniom. Już od 30 lat mamy możliwości doświadczać tego, jak transplantacja komórek macierzystych zyskuje na znaczeniu w terapii coraz większej liczby chorób – te doświadczenia połączone z najnowszą wiedzą i osiągnięciami technicznymi sprawiają, że zastosowań dla terapii komórkami macierzystymi będzie jeszcze więcej. I o tym właśnie będziemy rozmawiać podczas tegorocznej konferencji

mówi dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych, największego banku komórek macierzystych w Europie i głównego sponsora konferencji.

Działający od 15 lat Polski Bank Komórek Macierzystych to największy w Polsce bank komórek macierzystych pobierający krew pępowinową na cele publiczne i rodzinne. W Europie prowadzi działalność pod marką FamiCord Group.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu CEPT II RPMA.01.01.00-14-8476/17-00

Szczegółowe informacje i program konferencji na stronie: http://www.4bscm.wum.edu.pl/

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ