Partner serwisu
07 maja 2019

Eksperci alarmują, że ponad połowa matek nie karmi piersią

Kategoria: Z życia branży

Eksperci alarmują, że 60% [1] mam w Polsce skarży się na problem z laktacją, co uniemożliwia im tak istotne dla rozwoju niemowlaka, karmienie piersią. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest włączenie do diety niemowlaka mleka modyfikowanego o najwyższej jakości, posiadającego wiele witamin i minerałów, a nawet tych samych składników jakie znajdują się w mleku ludzkim - co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju wszystkich sfer malucha.

 

Eksperci alarmują, że ponad połowa matek nie karmi piersią

Nie od dziś wiadomo, że ze względu na wyjątkowy skład mleka matki, to ono jest najlepsze dla dziecka. Jednak aż ponad połowa Polek skarży się na problem z laktacją. Inne mamy nie karmią z powodu swojego stanu zdrowia lub z uwagi na to, że dziecko nie przyswaja już pokarmu mamy. Wtedy potrzebna jest możliwie jak najlepsza i najzdrowsza alternatywa. Eksperci wskazują, że najlepszym produktem alternatywnym dla mleka matki jest mleko modyfikowane z licznymi minerałami i witaminami.  

Pratia, jedno z największych centrów medycznych w kraju stara się zweryfikować właściwości mleka modyfikowanego dla niemowląt. Dlatego już 06.05.219 rusza nowy program związany z mlekiem początkowym, będącym mieszanką aż 5 oligosacharydów HMO, występujących w mleku ludzkim. Ich wartości są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego niemowlaka! Program kierowany jest do mam i ich maluszków w wieku od 7 do 21 dnia życia, a odbywać się będzie w placówkach w Warszawie i Ostrołęce. Działanie ma wspomóc mamy, które np. z przyczyn zdrowotnych są zmuszone zaprzestać karmienia drogą naturalną.

Kobiecy pokarm jest najwartościowszy dla niemowlaka, przede wszystkim  w pierwszym etapie jego życia. Najzdrowsza w mleku mamy jest tzw. ,,siara’’, występująca w pierwszej fazie karmienia. Występują w niej liczne sole mineralne i białka, chroni ona dziecko przed infekcjami
i bakteriami oraz zapobiega alergiom. Z szacowania ekspertów wynika, że aż 50% [2] kobiet po dwóch miesiącach od porodu rezygnuje z karmienia naturalnego. Powody rezygnacji z karmienia piersią są niezmienne od wielu lat. Według niezmiennych statystyk nadal najczęstszym czynnikiem powodującym rezygnację z karmienia piersią jest w 60% problem z laktacją (np. niewystarczająca ilość mleka). Innym problemem na który skarżą się Polki jest chociażby fakt, że niemowlę odrzuca pokarm mamy lub brak wystarczającej wiedzy kobiet na temat korzyści płynących z karmienia piersią. Wówczas pomocną i przede wszystkim odżywczą alternatywą do mleka mamy jest mleko modyfikowane.

W połowie XIX wieku niemiecki chemik stworzył pierwszą mieszankę dla niemowląt. Było to połączenie szwajcarskiego mleka krowiego i zboża. Receptura przez kolejne lata była coraz to bardziej modyfikowana i ulepszana. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów mleka sztucznego, które są poparte światowymi certyfikatami, a ich skład jest bezpieczny i zdrowy dla dziecka.

Należy pamiętać, że mleko każdej kobiety jest inne, zmienia się w zależności od potrzeb dziecka.
W efekcie mleko każdej mamy jest indywidualne i wyjątkowe. Dlatego też jest tak istotne dla zdrowia i odporności niemowląt. Jednak zdarzają się sytuacje kiedy mleko mamy musi być zastąpione sztucznym. Mleka modyfikowane nieustannie dążą do doskonałości, chcąc stanowić dobrą alternatywę dla mleka matki. Mleko początkowe, w którym część laktozy zastąpiono mieszanką HMO składającą się z 5 oligosacharydów, jest szczególnie wartościowe ponieważ naśladuje składniki znajdujące się w mleku matki
mówi Sylwia Korzyńska, lekarz pediatra, prowadzący naszych małych pacjentów w programie.

[1] Informacje oparte m.in. na wypowiedzi Urszuli Bernatowicz-Łojko, lek. neonatologa, konsultanta laktacyjnego z 2.11.2017 r.

https://lifestyle.newseria.pl/newsy/tylko-polowa-polek-karmi,p592535019

[2] Informacje oparte m.in. na wypowiedzi Urszuli Bernatowicz-Łojko, lek. neonatologa, konsultanta laktacyjnego z 2.11.2017 r.

https://lifestyle.newseria.pl/newsy/tylko-polowa-polek-karmi,p592535019

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ