Partner serwisu
19 lipca 2024

Produkty Polfarmex ze statusem „polskiego leku”

Kategoria: Z życia branży

36  leków Polfarmex na lipcowej liście refundacyjnej otrzymało tzw. status „polskiego leku”. Oznacza to, że będą one dostępne dla pacjentów z 10 procentową obniżką ceny.

Produkty Polfarmex ze statusem „polskiego leku”

Dzięki temu, że leki Polfarmex są wytwarzane w Polsce, statusem „polskiego leku” zostało objętych 36 leków firmy stosowanych m.in. w chorobach układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, metabolicznych oraz leki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

– Cieszymy się, że leki, które produkujemy w zakładzie w Kutnie zostały objęte preferencjami
w odpłatności dla pacjenta. To kolejny krok w kierunku poszerzania dostępności do niezbędnych terapii pacjentom zmagającym się z astmą, POCHP, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym czy infekcjami bakteryjnymi – mówi Bogdan Manowski, wiceprezes zarządu Polfarmex S.A. – To niezwykle ważne, że jako polski producent z 35-letnim doświadczeniem branżowym możemy budować bezpieczeństwo lekowe kraju.

Mechanizm 10-procentowej redukcji kwoty stanowiącej dopłatę pacjenta w powiązaniu z miejscem wytwarzania leku jest możliwy dzięki nowelizacji przepisów ustawy refundacyjnej. Dają one Ministrowi Zdrowia możliwość przyznania tzw. statusu „polskiego leku” produktom umieszczonym w wykazie leków G1, czyli takim, które są fizycznie wytwarzane na terytorium Polski.

Polfarmex S.A  to polska firma farmaceutyczna ze stuprocentowym kapitałem krajowym. Specjalizuje się w produkcji leków na receptę (Rx) z zakresu pulmonologii, kardiologii, gastrologii, neurologii, dermatologii, diabetologii oraz ginekologii. Celem firmy jest dostarczanie pacjentom leków o wysokiej jakości i skuteczności terapeutycznej w walce z szerokim spektrum schorzeń, związanych z rozwojem cywilizacyjnym (lifestyle diseases) oraz sytuacją demograficzną.  Prowadzone działania badawczo-rozwojowe firmy obejmują prace nad dalszymi lekami z wartością dodaną (modyfikowane oraz szybkie uwalnianie substancji czynnej) czy lekami wziewnymi (proszkowe inhalatory wielodawkowe).

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ